• Mardin18 °C
  • Diyarbakır17 °C
  • Batman16 °C
  • Şırnak17 °C
  • İstanbul21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’ndan Teröre Karşı Birlik Çağrısı
18 Haziran 2016 Cumartesi 15:28

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı’ndan Teröre Karşı Birlik Çağrısı

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, son zamanlarda artışa geçen terör olaylarınA ve teröre destek verenlere sert tepki gösterdi. Özdemir, "Terörü, teröristi ve teröre destek verenleri şiddetle lanetliyor, onları...

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, son zamanlarda artışa geçen terör olaylarınA ve teröre destek verenlere sert tepki gösterdi. Özdemir, "Terörü, teröristi ve teröre destek verenleri şiddetle lanetliyor, onları insanlığa ve insan olmaya davet ediyoruz" dedi.

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, Türkiye’nin son zamanlarda hiçbir dönemde olmadığı kadar ağır ve haince saldırılar ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. Özdemir, "Planlı ve programlı bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve onun şahsını oluşturan milletimizin her türlü ferdine yapılan terörist saldırıları lanetliyoruz. Teröre ve teröristin amacına destek veren her türlü fikir, davranış ve hareket tarzlarını da aynı şekilde bir kez daha kınıyoruz. Ayrıca Kürt vatandaşlarımızı ve PKK’yı bir gören düşünceyi de kabul etmiyoruz. Kürt vatandaşlarımız ile PKK’nın hiçbir alakası yoktur. Çünkü PKK’nın en üst kademesinden şu andaki Kandil'deki soytarıların hepsi Ermeni kökenlidir" ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin her köşesinden insanı hedef seçen, milletin birliğine, vatanın bütünlüğüne, devletin bekasına kastedenleri sert bir dille eleştiren Özdemir, "Müslüman coğrafyasında kardeş kavgaları çıkartarak bebek, çocuk, kadın, yaşlı milyonlarca insanı katleden emperyalist devletlerin zulümlerinin propagandasını yapan, teröristi masum göstermeye çalışan günümüzün besleme yazarları, bu hainlere ağıt yakan sözde siyasetçileri, akademik kılıf altında devleti ve milleti hedef alan terörist eylemlerin taraftarı olanları esefle gözlüyoruz" dedi.

"TERÖR DESTEKÇİLERİ VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN"

Özdemir, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olan, bu milletin ekmeği ile beslenen memur, akademisyen, aydın ve bütün sivil toplum kuruluşlarını teröre karşı insanlığın ve devletin kamu düzenini sağlamaya yönelik tedbirlerinin yanında olmaya çağırdıklarını belirterek şunları söyledi:

"Teröre destek olanları enterne edilmesi, cezalandırması ve hatta vatandaşlıktan çıkartarak tüm kamu haklarından yoksun bırakması devletimizin en tabii hakkı ve görevidir. Vatanımızda halkımızı, güvenlik güçlerimizi şehit ederek sivil halka zulüm uygulayan, milletin birliğine, vatanın bütünlüğüne, devletin bekasına kasteden caniler ile bu canilere destek ve moral verenleri kamuoyu huzurunda bir kez daha insaniyete, insan gibi davranmaya davet ediyoruz. Bizi şehirlerimizin meydanlarında yürürken hiç bir sebep olmaksızın vurdunuz. Biz yine de sizin piar kuruluşlarınızın kara propagandasına karşı, korkusuzca ve sükûnetle yine her şehrimizin her noktasında yürümeye ve günlük yaşantımızı aksatmadan sürdürmeye devam edeceğiz. Bütün varlığımızla devletimizin adalet terazisine inanıyoruz."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 148 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA