• Mardin14 °C
  • Diyarbakır11 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak12 °C
  • İstanbul8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Ve Bulgaristan Gümrük Müsteşarları Kapıkulede Toplandı
17 Haziran 2016 Cuma 15:53

Türkiye Ve Bulgaristan Gümrük Müsteşarları Kapıkule'de Toplandı

Gurbetçi sezonunun yaklaşması ve TIR kuyruklarını en aza indirmek için Türkiye ve Bulgaristan Gümrük Müsteşarları Toplantısı, Kapıkule'de yapıldı.Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, beraberindeki heyetle birlikte,...

Gurbetçi sezonunun yaklaşması ve TIR kuyruklarını en aza indirmek için Türkiye ve Bulgaristan Gümrük Müsteşarları Toplantısı, Kapıkule'de yapıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşçı, beraberindeki heyetle birlikte, Türkiye ve Bulgaristan Gümrük İdare Başkanları Kapıkule VİP Salonu'nda toplantı yaptı. Toplantıda ortak transit rejimi, sınır kapılarında işbirliği, yaz döneminde karşılaşılacak yoğunluğu en aza indirmek ve karşılıklı idari yardım kapsamı hakkında işbirliği konuları ele alındı.

Trakya Gümrükleri Bölge Müdürü Müslüm Yalçın tarafından Kapıkule VIP Salonu'nda karşılanan heyette, müsteşar Cenap Aşçı başkanlığında, AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Hasan Köseoğlu, Gümrükler Genel Müdürü V. Mustafa Gümüş, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Abdullah Soylu, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Hacı Hasan Murat Özsoy ve Destek Hizmetler Dairesi Başkan V. Lütfü Kop'tan oluşan heyet ile Bulgaristan Gümrük Müsteşarı Rozalia Dımıtrova, Müsteşar Yardımcısı Borislav Borissov, Gümrük İstihbarat ve Araştırma Müdürü Sergey Nakov, Tarife Politikası Müdürü Kaya Garabedıan, Gümrük Rejimi ve İşlemleri Müdürü Latinka Yankova, Uluslararası İlişkiler Müdürü Marina Pohova, Burgaz Gümrük Bölge Müdürü Valeri Stefanov, Burgaz Gümrük Bölge Müdür Yardımcısı Krasimir Futchedzhıev katıldı.

Görüşmede Türk-Bulgar gümrükleri arasındaki işlemlerin daha hızlı, kolay ve güvenli yürütülmesi, kaçakçılıkla etkin mücadele, yaklaşan gurbetçi sezonu öncesi yapılacak ortak çalışmalar ve işbirliği noktasında görüş alışverişinde bulunuldu. Heyet önce Bulgaristan Gümrük Kapısı Kapitan Andreevoya geçerek TIR peronlarında, daha sonra da Kapıkule Gümrük Sahası'ndaki yolcu peronlarını gezerek incelemelerde bulundu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 75 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA