• Mardin38 °C
  • Diyarbakır39 °C
  • Batman39 °C
  • Şırnak35 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trabzonda İlk Gün 11 Final
12 Temmuz 2016 Salı 17:58

Trabzon'da İlk Gün 11 Final

Trabzon'da düzenlenen ve dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (Gymnasiade) karate müsabakalarında ilk gün, Türkiye hakimiyetiyle tamamlandı. 11 kategoride tatamiye çıkan Türk sporcular,...

Trabzon'da düzenlenen ve dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları (Gymnasiade) karate müsabakalarında ilk gün, Türkiye hakimiyetiyle tamamlandı. 11 kategoride tatamiye çıkan Türk sporcular, tüm kategorilerde final yakalamayı başardı.

Trabzon'un ev sahipliği yaptığı ve 11-18 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek dünyanın en büyük spor organizasyonları arasında bulunan Dünya Okul Sporları Olimpiyatları'nda karate müsabakaları ilk gününü tamamladı. 19 Mayıs Spor Salonu'nda düzenlenen müsabakalarda Türkiye, 11 kategoride verdiği mücadeleleri kazanarak tamamında finale çıkmayı başardı.

İki gün sürecek müsabakalarda yedi ülkeden 192 sporcu olimpiyat şampiyonluğu için mücadele ediyor. Türkiye, karate branşında ilk defa katıldığı organizasyonda 24 sporcu ile yer alırken, toplamda 20 kategoride madalya mücadelesi veriyor.

İlk gün yapılan erkekler kata ve kumite müsabakalarında 11 kategoride ter döken Türk sporcular, tüm kategorilerde finale çıkmayı başarırken, ferdi katada ise Türk finali yaşatacak.

Dev turnuvada final müsabakaları yarın saat 14.00'da başlayacak.

Gymnasiade 2016'da finale çıkan isimler şöyle;

Ferdi Kata

Emre Vefa Göktaş (Türkiye) - Mehmet Batuhan Özdemir (Türkiye)

Kumite 50 Kilo

Ekrem Aykanat (Türkiye) - Manjeet Kumar (Hindistan)

Kumite 54 Kilo

Berkay Ayhan (Türkiye) - Aditya Tomar (Hindistan)

Kumite 58 Kilo

Ömer Faruk Ateş (Türkiye) - Vinit Chakravarti (Hindistan)

Kumite 62 Kilo

Ritik Saini (Hindistan) - Oğuz Furkan Kaçar (Türkiye)

Kumite 66 Kilo

Muratcan Deniz (Türkiye) - Vitali Kucherenko (Gürcistan)

Kumite 70 Kilo

Ali Güney (Türkiye) - Nikita Belyavsky (Gürcistan)

Kumite 74 Kilo

Yusuf Arslan (Türkiye) - Anri Bitskinadhvili (Gürcistan)

Kumite 78 Kilo

Haroldo Santos Junior (Brezilya) - Mustafa Ulaşli (Türkiye)

Kumite 82 Kilo

Marcell Knirsch (Macaristan) - Ömer Faruk Arslan (Türkiye)

Kumite +82 Kilo

Otari Antadze (Gürcistan) - Bekir Kavak (Türkiye)

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 106 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • Patlayan su borusu köy meydanını gölete dönüştürdü
  • Mardin’e yeni vali yardımcıları atandı
  • İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti
  • Mardin’de kültür projesine destek
  • Mardin’de 665 kilogram kaçak tütün ele geçirildi
ANKET
Sizce insan en çok hangi durumda en çok ilgilenilen kişi olur?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA