• Mardin10 °C
  • Diyarbakır4 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tav Ceosu Şener: 17 Ülkede 70 Havalimanında Ayak İzimiz Var
10 Mayıs 2016 Salı 17:48

Tav Ceo'su Şener: 17 Ülkede 70 Havalimanında Ayak İzimiz Var

TAV Grubu CEO’su Sani Şener, Atatürk Havalimanı ile başlayan TAV’ın bugün 17 ülkede 70 havalimanında ayak izine sahip olduğunu söyledi.Dubai’de bu yıl 4.'sü düzenlenen ‘Global Airports Leaders Forumu' geniş katılımla başladı. Airport...

TAV Grubu CEO’su Sani Şener, Atatürk Havalimanı ile başlayan TAV’ın bugün 17 ülkede 70 havalimanında ayak izine sahip olduğunu söyledi.

Dubai’de bu yıl 4.'sü düzenlenen ‘Global Airports Leaders Forumu' geniş katılımla başladı. Airport Show kapsamında Dubai Uluslararası Fuar Merkezi’nde 9-11 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenen forumun açılışına Dubai Sivil Havacılık Otoritesi Başkanı, Emirates Havayolları ve Dubai Havalimanları’nın Yönetim Kurulu Başkanı HH Sheikh Ahmed bin Saeed al Maktoum ile havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri katıldı.

Şener, etkinliğin ilk günü bölgedeki yatırımlar ve projeler, yolcu arz ve talep sorunları, petrol fiyatındaki dalgalanmaların havalimanı yatırımlarına etkileri, operasyonel verimlilik, havalimanlarında artan güvenliğin rolü ve gelecekte havacılık sektöründeki beklentilerin tartışıldığı ‘Körfez Bölgesi’ panelinde konuştu.

İstanbul Atatürk Havalimanı ile başlayan TAV’ın, bugün 17 ülkede 70 havalimanında ayak izine sahip olduğunu söyleyen Şener, başarıya giden yolda yenilikçi ve dinamik bir organizasyon yapısına sahip olmanın yanında, sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanın önemini vurguladı. Etkin iletişimin verimliliği beraberinde getirdiğini belirten Şener, havalimanı operasyonlarının başarısının tüm paydaşların sağlıklı, verimli ve etkin bilgi paylaşımı ve işbirliği ile mümkün olduğunu söyledi.

TAV’ın büyümesinin üç düzlemde gerçekleşeceğini öngördüklerini söyleyen Şener, “Bunlardan ilki organik büyüme; yani varolan havalimanlarımızdaki büyüme olacak. İkincisi inorganik büyüme; kamu-özel sektör ortaklıkları kapsamında yeni havalimanlarını portföyümüze katmak. Şu ana kadar havalimanlarına 2 milyar doların üstünde yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. TAV İnşaat, yeni ihalesini kazandığımız Bahreyn Havalimanı Yeni Terminal Binası dahil olmak üzere Körfez bölgesinde en önemli havalimanlarını inşaa etmeye devam ediyor ve bu bölgede büyümeye devam edecek. Üçüncü olaraksa hizmet şirketlerimizle büyümeye; Amerika Birleşik Devletleri'nden Afrika'ya, Ortadoğu'dan Güneydoğu Asya'ya kadar havalimanlarında yer almaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Dubai Aviation City Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Khalifa Al Zaffin’in moderatörlüğünü üstlendiği panelde Umman Havalimanları Yönetim Şirketi CEO’su Sheikh Aiman Al Hosni ve Hill International Başkan Vekili Melvyn Ford da yer aldı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 151 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA