• Mardin21 °C
  • Diyarbakır22 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak21 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatvanlı İmam Hatipli İrem, Teog’da Türkiye Birincisi Oldu
10 Haziran 2016 Cuma 16:23

Tatvanlı İmam Hatipli İrem, Teog’da Türkiye Birincisi Oldu

Bitlis’te Tatvan İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi İrem Toprak, Türkiye genelinde bir milyona yakın öğrencinin ter döktüğü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye...

Bitlis’te Tatvan İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi İrem Toprak, Türkiye genelinde bir milyona yakın öğrencinin ter döktüğü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu.

Sekiz kişilik Toprak ailesinin en küçük bireyi olan İrem Toprak, imam hatip öğrencisi olarak elde ettiği başarı ile hem ailesine hem de ilçeye büyük bir gurur yaşattı. Sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra İrem Toprak, sevincini ailesi ve öğretmenleriyle paylaştı. Toprak’ın elde ettiği Türkiye birinciliği ilçede de sevinçle karşılandı. İrem Toprak, başarısını, düzenli çalışmayla birlikte ailesi ve öğretmenlerine borçlu olduğunu söyledi.

Sınavdan öncesi ailesi ve öğretmenlerinin gerek maddi ve gerekse manevi her anlamda kendisinden desteklerini esirgemediklerini ifade eden İrem Toprak, “Türkiye birincisi olmak beni çok sevindirdi. Bu anlamda başarımı düzenli çalışmayla birlikte çok sevdiğim ve değer verdiğim ailem ve öğretmenlerime borçluyum. Bu başarıda en az benim kadar onların da katkısı var.” dedi.

Eğitim öğretim döneminin başından beri sınava odaklandığını ve bunun için de gerek ailesi ve gerekse okuldaki öğretmenlerinin yönlendirmesi ile kendine düzenli bir çalışma programı hazırladığını anlatan İrem Torak, “Bir imam hatipli olarak böyle bir başarı elde ettiğim için çok mutluyum. İnşallah bundan sonra da bu başarımı daha da artırıp iyi bir meslek sahibi olmak istiyorum. Bunun için de çalışmalarıma devam edeceğim. Bu vesile ile benden gerek maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor ve bu başarımı ilçemize armağan ediyorum.” şeklinde konuştu.

İrem Toprak’ın ağabeyi Cihat Toprak ise kardeşlerinin başarısının tesadüf olmadığına vurgu yaparak, elde edilen başarının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti. İrem’in derslerinde son derece başarılı bir öğrenci olduğuna dikkat çeken Sınıf Öğretmeni Lütfullah Sakli ise İrem’in elde ettiği başarının imam hatipli diğer öğrencilere de örnek olacağını dile getirdi. İrem’in başarısının, kendilerini son derece mutlu ettiği gibi gururlandırdığını da ifade eden Sakli, İrem’e eğitim hayatındaki başarılarının devamını diledi.

“KAYMAKAM ÖDÜLLENDİRDİ”

Binlerce öğrencinin ter döktüğü TEOG sınavını büyük başarı ile geçerek ilçeye Türkiye birinciliği gururunu yaşatan İrem Toprak, başarı sevincini Kaymakam Murat Erkan ile paylaştı. İlçenin eğitimdeki gururu olan İrem Toprak’ı; İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer ve öğretmenleriyle birlikte makamında kabul eden Kaymakam Murat Erkan, elde ettiği başarıdan ötürü İrem Toprak’ı ve milli eğitim camiasını tebrik etti.

Elde edilen başarının önemine vurgu yapan Kaymakam Erkan, İrem Toprak’ın elde etmiş olduğu büyük başarının ilçedeki diğer öğrencilere de örnek olacağını ifade ederek, şöyle dedi: “İlk günden beri eğitime ayrı bir önem verdik. Çocuklarımız ve gençlerimizin kalıcı başarılar elde etmesi için gece ve gündüz demeden çalıştık. Ve bu günde bu disiplinli ve kararlı çalışmaların karşılığı ve meyvesini Türkiye birinciliği olarak aldık. Eminim ki kızımız İrem Toprak’ın elde etmiş olduğu bu başarı ilçemizdeki diğer öğrencilere de örnek olacaktır. Bu vesile ile ben başarının asıl mimarı öğrencimiz İrem Toprak’ı elde ettiği bu büyük başarıdan ötürü kutluyor, başarıda katkısı bulunan başta ailesi, öğretmenleri ve milli eğitim camiamıza da teşekkür ediyorum. Öğrencimize başarılarının devamını diliyorum.”

Tatvan olarak her alanda olduğu gibi eğitimde de her geçen gün başarı çıtasının yükseldiğine vurgu yapan Kaymakam Erkan, Tatvan’ın eğitim alanında artık kendini aştığını ifade ederek, “İlçemiz diğer tüm alanlarda olduğu gibi eğitimde de başarı çıtasını her geçen gün yükseltmektedir. Bu anlamda özellikle son yıllarda farklı branşlarda alınan gerek ulusal ve gerekse uluslararası başarılar da bunun en büyük örneğidir. İlk geldiğimiz günden beri eğitimin öneminden bahsediyoruz. Bu nedenle özellikle eğitim anlamında, öğrencilerimizin başarısı anlamında çok ciddi çalışmalar yürüttük. Tüm öğrencilerimizi bire bir takibe aldık ve her öğrencimizi ayrı ayrı değerlendirerek, daha başarılı olmaları noktasında gerekli takviyeleri yaptık. Bugün de bunun bir sonucu olarak TEOG’da bir Türkiye birinciliği ve nice başarılı sonuçlar elde ettik. İnşallah bu başarılar bizim eğitimdeki başarımıza daha da etki edecek ve öğrencilerimiz her geçen gün başarı çıtasını daha da yükselteceklerdir. Ben bu vesile ile başarının mimarı öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve milli eğitim camiamıza teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu. Öte yandan, Kaymakam Erkan, İmam Hatip Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi İrem Toprak’ı başarısından ötürü çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 104 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Turan Güneş Caddesi’nde trafik düzenlemesi
  • AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter:
  • Adana Demirspor’da yeni sezon hazırlıkları
  • Kırsal bölgelerde yeni yollar açılıyor
  • Yaşlı baba oğlunu av tüfeğiyle öldürdü
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA