• Mardin36 °C
  • Diyarbakır36 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak32 °C
  • İstanbul28 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Suriyeli Mülteciler İçin Platform Oluşturuldu
09 Haziran 2016 Perşembe 15:03

Suriyeli Mülteciler İçin Platform Oluşturuldu

Kırıkkale’de bulunan yardım dernekleri, bir araya gelerek şehirde yaşayan Suriyeli vatandaşlara yardım için Kırıkkale Muhacir Dayanışma ve Yardımlaşma Platformu (KIMYAR) oluşturdu. AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay öncülüğünde...

Kırıkkale’de bulunan yardım dernekleri, bir araya gelerek şehirde yaşayan Suriyeli vatandaşlara yardım için Kırıkkale Muhacir Dayanışma ve Yardımlaşma Platformu (KIMYAR) oluşturdu. AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay öncülüğünde oluşturulan platform, Kırıkkale’de yaşayan muhacirlerin ev eşyası ihtiyaçları için toplanan yardımların ulaşımını sağlayacak.

AK Parti Kırıkkale İl Başkanlığı koordinatörlüğünde oluşturulan Kırıkkale Muhacir Dayanışma ve Yardımlaşma Platformu (KIMYAR), basın açıklaması yaptı. Kırıkkale’de yaşayan muhacirlerin eşyalarının olmadığını hatta yatacak bir battaniyelerinin dahi olmadığını dile getiren Akçay, “Ortadoğu'da yaşanan kanlı iç savaşların ardından ülkemize yoğun bir göç dalgası olmuştur. Hükümetimiz, Türk milletinin misafirperverlik anlayışını ve iradesini ortaya koyarak yaşanan mülteci akınına sessiz kalmamıştır. Yaşanan gelişmeler neticesinde Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi şehrimizde de bir mülteci nüfusu oluşmuştur. Gerek il başkanlığımızın gerekse yardım derneklerimizin yaptıkları araştırmalar neticesinde ilimizde bulunan mülteci ailelerin ev eşyalarının olmadığı, çoğu mülteci ailenin ise yatacak dahi bir yeri olmadığı tespitleri yapılmıştır.” dedi.

Toplanacak yardımların insanlara daha çabuk ve güvenli bir şekilde ulaştırılması amacıyla AK Parti öncülüğünde İHH (İnsani Yardım Vakfı), Dost Eller Derneği, Beşir Derneği, Gülzari Mualla Vakfı, Hayrat Vakfı, İkra Vakfı, Hayrat İnsani Yardım Derneği, Zehra Vakfı, Anadolu Kimsesizleri Koruma Derneği, Geylani Hizmet Vakfı, Rahmetli Gıda Bankası, Dostlar Derneği, 5. Mevsim Derneği, Seher Derneği, Gül Sofrası Derneği ve Bayrak Gazetesinin’de gönüllü olarak içersinde olduğu Kırıkkale Muhacir Yardımlaşma Dayanışma Platformu (KIMYAR) oluşturulduğunu ifade eden Akçay, “Bu platform ilk olarak şehrimizde bulunan mültecilerin nelere ihtiyaçları olduğunu tespit edecek. Daha sonra platformla irtibata geçen vatandaşlarımızdan eşya yardımı yapmak isteyenlerden bu yardımları alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.” şeklinde konuştu.

Akçay, ne gibi malzemelerin yardım olarak alınacağı ile ilgili de şunları söyledi: “Ev eşyası eksikleri had safhada. Halkımızın ellerinde bulunan fazla ev eşyalarını il başkanlığımız koordinatörlüğünde oluşturulan bu platforma ulaştırmalarını talep ediyoruz. Vatandaşlarımız Platforma 318-2249676, 541 600 19 64, 538 404 38 84, 507 245 71 77, 541 575 03 43 numaralı telefonlardan ulaşabilirler. Bunun yanı sıra gıda ve giyecek konusunda da yardım yapmak isteyen vatandaşlarımızın da aynı tespit komisyonu ile irtibata geçmeleri yeterli olacaktır.”Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 139 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA