• Mardin37 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak36 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyaset Akademisi Başlıyor
26 Haziran 2016 Pazar 12:33

Siyaset Akademisi Başlıyor

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Serdar Göktekin, AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen ve siyasete merak duyan kişilerin eğitimini amaçlayan Siyaset Akademisi'nde 'Büyük Güç Türkiye' programı...

AK Parti Adana İl Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Serdar Göktekin, AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen ve siyasete merak duyan kişilerin eğitimini amaçlayan Siyaset Akademisi'nde 'Büyük Güç Türkiye' programı olarak belirlenen 17'inci eğitim döneminin, 11 Temmuz'da başlatılacağını söyledi.

AK Parti Adana İl Teşkilatı olarak Siyaset Akademisi için hazırlıkları sürdürdüklerini belirten Başkan Göktekin, Türk siyasi hayatına farklı bir yapı ve anlayış kazandıran Siyaset Akademisi'nde yeni dönemin 'Büyük Güç Türkiye' adıyla AK Parti Adana İl Başkanlığı'nda kayıtların devam ettiğini söyledi. Başkan Göktekin, "AK Parti AR-GE Başkanlığı, toplumsal sorunları tanımlayıp halkın beklenti ve ihtiyaçlarına göre çözümler geliştirmek ve bunu toplumdan uzak bir şekilde değil, toplumun içerisinde yer alan kişiler, kurumlar ve diğer aktörlerle birlikte yapmayı hedefleyen bir birim olarak kurulmuştur. Bu çerçevede partimizin bilgiye önem vermesi gereği her alanda her tür araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütmekteyiz. Bu yoğun ve hızla devam eden çalışmalarımız arasında önceliğe sahip olan Siyaset Akademisi, seçmenlerin partimizle bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal, ekonomi, dış politika gibi alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği Türkiye geneline teşkilatlarımız aracılığı ile yaygınlaştırdığımız eğitim faaliyetidir." dedi.

Başkan Göktekin, Siyaset Akademisi'nin, 81 ilde yapılacağını ve ilk dersi belirlenecek bir ilde AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın vereceğini söyledi. Başkan Göktekin, ayrıca 'Türk Siyasetine Giriş', 'Siyasal Sistemler ve İdeolojiler', 'Siyasal Strateji ve İdeolojiler', 'Siyasal Strateji ve İletişim Becerileri, 'Deneyim Paylaşımları' başlıklarında, konunun uzmanları tarafından dersler verileceğini ifade etti.

10 haftalık bir program kapsamında gerçekleştirilecek olan Siyaset Akademisi'nde, eğitim sunumlarının akademisyenler ve yerel yönetimler konusunda tecrübeli uzman siyasetçiler tarafından verileceğini belirten Başkan Göktekin, "Siyaset Akademisi, siyasete ilgi duyanları geleceğin Türkiye'sinin şekillenmesinde etkin rol üstlenecek bireyler olarak konumlandırıp, hem siyasal hem de kültürel donanım kazandırmak, bu sayede siyasi hassasiyetleri olan sorumluluk sahibi vatandaşlar kılabilmek adına kendine bir görev edinmiştir. Siyaset Akademisi eğitim programına tüm vatandaşlar katılabilir. Tüm halkımıza açıktır. Bu organizasyon, siyasi görüşü, cinsiyeti fark etmeksizin siyasete ilgi duyan, hangi siyasi görüşte olursa olsun herkese açıktır. Siyaset Akademisi'ne katılmak isteyenlerin kayıt işlemleri AK Parti İl Başkanlığımızda yapılmaktadır. 'Büyük Güç Türkiye' programı adı altında düzenlenecek eğitimlerde kapsamlı bilgiye sahip olmak isteyen vatandaşlarımızı, Siyaset Akademisi programımıza davet ediyoruz." şeklinde konuştu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 127 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA