• Mardin12 °C
  • Diyarbakır7 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sıraç Sağlam: “Hizmet için adayım”
19 Mart 2011 Cumartesi 11:33

Sıraç Sağlam: “Hizmet için adayım”

Ak Parti Mardin Milletvekili aday adayı Sıraç Sağlam, Mardin ve Türkiye’ye hizmet etmek için yola çıktığını söyledi.

12 Haziran 2011’de yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde aday adaylarının arasında genç ve başarılı isimler bir bir ortaya çıkıyor.

 

Halka hizmet sloganı ile siyasete soyunan Midyatlı genç iş adamı Sıraç Sağlam, yepyeni fikirler ve halkla bütünleşme çabasıyla siyasete yeni bir boyut, taze bir kan ve yeni bir heyecan katmayı hedeflediğini vurguladı.

 

İş hayatında kısa zamanda büyük başarılara imza atan Sağlam, iş hayatında elde ettiği başarıları siyasi hayata taşıyarak insanlara faydalı işler yapmak istediğini belirtti.

 

Başbakan’ın gençlere büyük önem verdiğinin altını çizen Sağlam, bölgedeki sorunların çözümü için aday olduğunu belirterek, “Bizim bu ülkede söyleyecek sözümüz yapacak işlerimiz olduğunu göstermek adına aday oluyorum. Mardin ve ilçelerinde var olan sorunları, birlik ve beraberlik içinde çözeceğimize inanıyorum. Güzel günler bizi bekliyor. Çıktığımız yolda kuvvetli şekilde ilerleyeceğimizden eminim.” dedi.

 

Aday sıralamasına girmek için çalışmalarını yoğunlaştıran 37 yaşındaki üniversite mezunu genç adaya adayı Sıraç Sağlam, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Halis İş’i ziyaret ederek,  aday adayı olmasının nedenlerini şöyle sıraladı:

 

“ Midyat’ın en büyük beldesi olan Yolbaşı’nda doğmuş olmak, bu bereketli topraklarda dünyaya gelmiş olmak benim açımdan büyük bir mutluluktur. Doğup büyüdüğüm topraklara yani Mardin’e Midyat’a bir vefa borcu olarak seçimlerde aday adaylığımı koydum. Güneydoğu’nun şirin illerinden biri olan  Midyat’ımız  köklü bir tarihe sahip olduğu kadar ‘hoşgörü ve sevginin’ de merkezi olarak bilinir. Kentimiz, dinlerin, dillerin ve tarihin dile geldiği otantik bir şehirdir. Mardin’e  bağlı her ilçenin kendisine özgü özellikleri ve güzellikleri olduğu kadar Midyat’ın da kalbimizde ve gönlümüzde derin bir sevgisi vardır. Midyat, çocukluğumuzun geçtiği, aile çevremizin yıllardır yerleştiği ve tüm gönül dostlarımızın hâlâ içinde yaşadığı şirin bir ilçedir. Nereye gidersek gidelim, ne  yaparsak yapalım; ama gözümüz ve gönlümüz hep Mardin’de, hep Midyat’ta  kaldı.” dedi.

 

Uzun  bir yola çıktıklarını söyleyen Sağlam, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 

“Bu yolda hep birlikte hareket edebilmek için bugün halkın içinden çıkan biri olarak  halkın desteğini bekliyorum. İlimizin her türlü sorunlarını çözmek, kadın ve çocuk haklarına özellikle eğilmek, kimsesiz insanların kimsesi olmak, insanımızın adeta kaderi haline gelen mevsimlik işçiliğine artık son vermek, hükümetimizin eğitim, ekonomi, sağlık, ulaşım, kültürel ve her türlü reform hareketlerinin Mardin ayağı olmak için ve elbette daha ferah yarınlara yürümek için bu işe gönül verdim.” diye konuştu.

 

SIRAÇ SAĞLAM KİMDİR?

1974 yılında Mardin’in Midyat ilçesinde doğdu. İlköğrenimine Yolbaşı Beldesi’nde başladı,  daha sonra Ortaöğretimini ise Midyat lisesi’nde tamamladı. Sıraç Sağlam, Osman Gazi Üniversitesi  Maliye Bölümü’nden mezun olduktan sonra kendi girişimleriyle kurduğu ve şuan da çeşitli şirketlerden oluşan SDS GRUP’un ortağı ve yönetim kurulu başkanlığını yürüttü. Sağlam, Ak Parti’nin kuruluşuyla Eskişehir teşkilatında görev yaptı. 2002–2006 yılları arasında Eskişehir İl Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Başkan Yardımcısı görevlerinde bulundu. Bu süreçte Başbakan Erdoğan ve bir çok bakan ile sohbetlerde bulunarak, siyasi tecrübe edindi. SDS GRUP çeşitli sektörlerde faaliyet göstermekte olup şuan KKTC, Türkmenistan, Nijerya, Suudi Arabistan ve Irak gibi ülkelerde faaliyet göstermekte ve projeler yürütmektedir. SDS GRUP aynı zamanda 2010 yılında tasarım dalında yılı n en iyi firması seçilmiştir.

 

Sağlam, “Tasarladığım projeleri hayata geçirmek için en iyi adresin parlamento olduğuna karar verdim. Benim önceliğim milletvekili unvanı almak değil, milletvekilliğinin bana vereceği yetkilerle ülkeme, kentime ve milletime faydalı projeler hazırlamaktır. Milletvekilliği gerçekten ağır bir vebaldir. Milletimizin vekâletini ve sorumluluğunu almak, sorunlarını ise her an üzerinizde hissetmek zor bir görev olsa gerek. Hep zor işlerin altına elimi koyarak, hiçbir sorun karşısında kolaycılığa kaçmadım” dedi.

Bu gibi görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu anlatan Sağlam, “Bütün amacımız Mardin’e hizmet etmek, Mardin’de üretimin, istihdamın önündeki engelleri biliyorum. Ben bu sorunları bire bir yaşayan bir insanım. Bu manada parlamentoya gitme imkânı bulursam, ciddi çalışmalar yapacağıma inanıyorum. Ülkemizin demokratikleşme sürecinde başbakanımızın ifadesiyle insanı yaşat ki devlet yaşasın sözünü kendine prensip edindim. Bu doğrultuda Mardinlilere hizmet etmek benim için bir şereftir. Dil, din, sınıf ayrımı yapmadan hizmet edeceğiz. Ülkemizi ileriye taşımak için benimde çorbada bir kaşık tuzumun bulunmasını istediğim için bu göreve talibim. Bizim partimizde hiç bir seçimde hiçbir görev için küsmek, gücenmek söz konusu olmamıştır. Bütün aday adayı arkadaşlarımın da aynı görüşte olduğundan eminim. Tüm aday adayı arkadaşlarıma bu yarışta başarılar diliyorum. Genel seçimlerin ülkemize, memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Tarihinde hiç milletvekili çıkarmayan Yolbaşı Beldesi’nden aday adayı olmanın cesaret gerektiğini belirten Sağlam, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

“Ben,  Mardin’in genç yüzü olarak Ankara’da insanlarımın sesi olmak, onların sorunlarına çözümler üretmek adına özellikle kadın ve genç seçmenlerimizden desteklerini esirgememelerini diliyorum. Bir genç olarak sadece gençlerin değil aynı zamanda  bütün seçmenlerimizin de sorunlarına şevk ve heyecanla zaman ayıracak ve çözümler bulmaya çalışacağım. Mardin’in tüm meseleleri, bizim meselemizdir. Ben inanıyorum ki Mardin geleceğin en parlak yıldızlarından biri olacaktır. Allah’ın izniyle hepimiz bu mutluluğa hasretiz ve bunu yaşayacağız, yaşatacağız. Şu ana kadar Mardin siyasetinde bir genç olarak ve en önemlisi de halkın içinden çıkan biri olarak sesimizi duyurmadıysak da aslında biz  vardık, varız, var olacağız!” diyerek sözlerini bitirdi.

 

midyathabur2.20110319124740.jpg

Bu haber toplam 7801 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
Sizce insan en çok hangi durumda en çok ilgilenilen kişi olur?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA