• Mardin38 °C
  • Diyarbakır38 °C
  • Batman39 °C
  • Şırnak36 °C
  • İstanbul33 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Silopide İş Kurmak İsteyen Kadınlara Mikro Kredi Bilgilendirme Semineri
04 Mayıs 2016 Çarşamba 17:28

Silopi'de İş Kurmak İsteyen Kadınlara 'Mikro Kredi' Bilgilendirme Semineri

Kalkınma Bakanlığı'nın talimatı, Silopi Kaymakamlığı’nın desteği ile Silopi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Silopi Aile Destek Merkezi'nce (ADEM) kendi işini kurmak isteyen Silopili kadınlara yönelik 'Mikro Kredi' bilgilendirme semineri...

Kalkınma Bakanlığı'nın talimatı, Silopi Kaymakamlığı’nın desteği ile Silopi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Silopi Aile Destek Merkezi'nce (ADEM) kendi işini kurmak isteyen Silopili kadınlara yönelik 'Mikro Kredi' bilgilendirme semineri düzenlendi.

Koordinatörlüğünü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mesut Ökten ve Silopi Aile Destek Merkezi (ADEM) Müdürü Aylin Ökten’in yaptığı seminere, Diyarbakır 1’inci Bölge Müdürü Mehmet Ay, Diyarbakır 2’nci Bölge Müdürü Emine Çiçek ve çok sayıda ev hanımı katıldı. “Ekonomiye Kadın Gücü" Projesi kapsamında düzenlenen seminer, Silopi Koç İlk rtaokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Silopi Aile Destek Merkezi (ADEM) Müdürü Aylin Ökten, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, sermayesi olmayıp, gelir getirici bir faaliyete başlamak, kendi işini kurmak isteyen kadınlar için "Mikro Kredi" semineri düzenlendiğini söyledi. Ardından Mikro Kredi hakkında ev hanımlarını bilgilendiren Diyarbakır 1’inci Bölge Müdürü Mehmet Ay, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın talimatı ve başlattıkları çalışma neticesinde Şırnak Valiliği ve Silopi Kaymakamlığı'nın desteği ile böyle bir eğitim semineri düzenlediklerini belirtti.

Amaçlarının, gelecekte bu kredilerden faydalanmak isteyen dezavantajlı kadınların ve genç kızların bu kredilerden yararlanması olduğuna değinen Ay, “Mikro Kredi için bireysel olarak ilk başvuranlara bin TL’ye kadar, daha sonra iş yerini kurup, bu işlerini devam ettirenler için de yıllara göre ve yaptıkları işe göre başarılı olanların kredileri artırılabiliyor. Projenin hayata geçmesine vesile olan Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz’a bir Şırnaklı olarak teşekkür ediyorum.” dedi. Bilgilendirme semineri, soru cevap bölümü ile son buldu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 113 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA