• Mardin13 °C
  • Diyarbakır12 °C
  • Batman10 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sgk, Modern Hizmet Binasına Kavuşacak
17 Mayıs 2016 Salı 14:38

Sgk, Modern Hizmet Binasına Kavuşacak

Nevşehir’de SGK İl Müdürlüğü’nün yeniden yapılandırılması sonrasında uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 5 katlı modern SGK İl Müdürlüğü binası yapılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet...

Nevşehir’de SGK İl Müdürlüğü’nün yeniden yapılandırılması sonrasında uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 5 katlı modern SGK İl Müdürlüğü binası yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, 16-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında kutlanacak olan Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri ile ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Müdür Yardımcısı Erdin Polat’la birlikte katılan İl Müdürü Mehmet Ali Yıkarbaba, uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası yıkılarak yerine 5 katlı modern SGK İl Müdürlüğü binası yapılacağı müjdesini verdi.

SGK yeni hizmet binası yapımı kararının, Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirten Yıkarbaba, Bakanlığa 120 yeni SGK binası yapımı için proje sunulduğunu, bunlardan 22’sinin kabul edildiğini, Nevşehir’in projesinin ise ilk olarak ihaleye çıkarılarak, temelinin bu yıl içerisinde atılacağını belirtti. Bağ-Kur İl Müdürlüğü olarak uzun yıllar Nevşehir’e hizmet veren binanın mevcut durumu itibariyle SGK İl Müdürlüğünün faaliyetlerine cevap veremeyeceğini belirten Yıkarbaba, “Söz konusu binanın yıkılarak yerine il müdürlüğü binamızın yapılması için uzun süredir çalışıyorduk. 31 Mart 2016 tarihinde Kalkınma Bakanlığı tarafından yatırım programına konuldu ve Resmi Gazetede yayımlandı. Yeni binamızın temelinin bu yıl içerisinde atılmasını planlıyoruz.” dedi.

Üç ayrı kurumun Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında birleştirilmesinin 10. yılını kutladıklarını belirten Yıkarbaba, “Bu yılki Sosyal Güvenlik Haftası etkinliklerimiz boyunca, Sosyal Güvenlik Kurumunun bu 10 yıllık süreçte kat ettiği mesafeleri ve yapılan düzenlemeleri kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımızla paylaşacağız. Aynı zamanda sosyal güvenlik bilincinin, ilköğretim çağından başlayarak hayatın tüm aşamalarında oluşturulmasına ve zinde tutulmasına yönelik çalışmalar yapacağız.” ifadelerini kullandı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 95 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA