• Mardin35 °C
  • Diyarbakır34 °C
  • Batman35 °C
  • Şırnak30 °C
  • İstanbul30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Şelli: Uzlaşı Sağlandı
02 Temmuz 2016 Cumartesi 14:13

Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Şelli: Uzlaşı Sağlandı

Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Şelli, bir süredir Harran Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde dile getirilen sorunlarla ilgili uzlaşı ortamı yakalanamaması nedeni ile asistan hekimlerin iş bırakmasının ardından hastane...

Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Şelli, bir süredir Harran Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'nde dile getirilen sorunlarla ilgili uzlaşı ortamı yakalanamaması nedeni ile asistan hekimlerin iş bırakmasının ardından hastane yönetiminin devreye girdiğini söyledi. Hastane yönetiminin acil toplantı talebiyle sıkıntıları masaya yatırdığını aktaran Şelli, “Uzlaşı sağlandı” dedi.

Şanlıurfa Tabip Odası olarak konuyu uzun zamandır takip ettiklerini ve iş bırakma eylemi öncesinde kendisi ve Uz. Dr. Abit Demir’in hekimlerle buluştuğunu aktaran Dr. Şelli, “Hastane bahçesinde toplanan asistan hekimlerle görüştük. Sorunlarının ve taleplerinin dinlenip tam olarak anlaşılmasının ardından hastane yöneticilerinden acil toplantı talep ettik. Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hasan Karsen, Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Dursun Çadırcı, Çocuk Hastalıkları A. D. öğretim üyeleri Doç. Dr. Mahmut Abuhandan ve Yrd. Doç.Dr. Mahmut Demir' in de katılımıyla söz konusu sıkıntılar hakkında görüşmeler yapıldı.” bilgisini verdi.

Toplantıda alınan kararlar ve gelişen süreç hakkında bilgi veren Dr. Şelli, şunları söyledi: “Nöbet ücreti, döner sermaye ödemeleri gibi var olan problemleri aşmak adına verimli geçen toplantıda alınan kararlar ve iyileştirmeler tekrar asistan hekimlere iletildi. Mağduriyet söz konusu olan her haklı durumda adabına uygun olarak, etik ahlak gözetilerek hekimlerimizin yanında olacağımıza dair ilkemiz gereği, her iki taraftan da üzerlerine düşeni yerine getirecekleri sözü alınarak uzlaşı ortamı sağlanmasının ardından görüşmelerimiz sona erdi.”

Köprüleri atıp inatlaşarak sorunların çözülemeyeceğini hatırlatan Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Şelli, “Hep arkasında durduğumuz gibi daha en baştan köprüleri atıp inat ederek, kışkırtıcı söylemlerle olayları başka yerlere çekip doğacak sorunlardan beslenenlere prim vermeyeceğiz. Hekimlerimiz üzerinden gerek idari yönden gerekse toplum nezdinde kaos ortamı yaratılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Hekimlerimizin haklı olduğu konularda sonuna kadar arkalarındayız. Bunun sözünü vermiştik, bugün bu sözü tuttuğumuz gibi gerekirse yarın ve daima da bu yolda ilkeli duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Olumlu yaklaşımıyla uzlaşı ortamına katkıları olan Sayın Sağlık Sen başkanı Faruk Günak'a, ödeme konularının çözülmesini sağlayan Başhekim Hasan Karsen'e ve Başhekim Yardımcısı Dursun Çadırcı'ya da ayrıca teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 161 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • “Tayyip amca çaya bekleriz” pankartına kayıtsız kalmadı
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin’de
  • Erdoğan, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezini ziyaret etti
  • MÜSİAD Mardin Şubesinden Cumhurbaşkanına destek
  • Mustafa Özbey: Aslanapa, Kütahya’da AK Parti’nin daima kalesi olmuştur
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA