• Mardin32 °C
  • Diyarbakır31 °C
  • Batman32 °C
  • Şırnak28 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı
06 Nisan 2017 Perşembe 17:31

Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, öğrencilerin geleceği için doğru adımı atması amacıyla düzenlenen Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8'incisine ev...

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, öğrencilerin geleceği için doğru adımı atması amacıyla düzenlenen Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8'incisine ev sahipliği yapıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen 8'inci Şanlıurfa Kariyer Günlerinin açılışı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Üniversiteye hazırlanan gençlerin kariyer planlarını doğru yapabilmelerine yardımcı olmak amacıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen Şanlıurfa Kariyer Günleri, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, 41 üniversitenin katılımıyla başladı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in de açılışına katıldığı Kariyer Günleri, ilk günden öğrencilerin akınına uğradı.

Kariyer Günlerinin açılış töreninde konuşan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, her şeyin başının eğitim olduğuna vurgu yaparak, "Dün eğitim önemliydi, bugün eğitim önemli, yarın da eğitim önemli olacak. Yani değeri kaybolmayacak bir şey varsa bunun eğitim olduğunu hepimizin iyi bilmesi gerekiyor. Dünya milletleri arasında eğer öncü ülkelerden bahsediliyorsa, bu ülkeleri öncü yapan, başarılı kılan eğitimde attıkları adımlardır, eğitimde elde ettikleri başarılardır" dedi.

Gençlerimizi yem etmeyeceğiz

Milli ve manevi değerlere bağlı, ülkesinin değer yargılarıyla iç içe büyüyen ve ufku dünyayı kuşatacak şekilde tüm dünyaya açılmış gençlere ihtiyaç olduğunu belirten Çelik, "Dar bir alana sıkışmış, spesifik düşünen bir gençlik değil, ufku açık ama kendi değer yargılarını yaşayan ve yaşanması için elinden gelen gayreti gösteren bir gençliğe ihtiyaç var. Eğer biz hükümet olarak, milli eğitime 122 milyar Türk Lirası kaynak ayırdıysak, bütçenin yüzde 20'sini eğitime ayırdıysak, bunun altında yatan neden geleceğimizi inşa etmektir. Geleceğimizi inşa eden gençlerimize sahip çıkmaktır. Bu kadar büyük imkanları, uzun yıllardır gençliğimiz için seferber ediyoruz. Gençlerimizi teröristlere, bu ülkenin değer yargılarının dışında beynini yıkayacak unsurlara yem etmemeli, onların maşası durumuna getirmemeliyiz" diye konuştu.

Türkiye'nin en önemli avantajı genç nüfusu

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ise Türkiye'nin en önemli avantajının genç nüfusu olduğuna dikkat çekerek, "Gençlerimizi eğitim hayatları boyunca iyi yönlendirmek, onlara rehberlik etmek ve ileride seçecekleri meslekleri ülkeye en çok katkı verecekleri meslekleri seçmelerini sağlamak bizim en önemli görevlerimizden. Bu hususta düzenlenen bu organizasyona katkı sunan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerimizin iyi bir rehberliğe ihtiyacı var

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan da Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç ve dinamik nüfusunu barındırdığını ifade ederek, "Yaş ortalamasının 19 olduğu şehrimiz, öğrenci potansiyeli açısından ülkemizin 4'üncü büyük şehridir. 650 bin öğrencimize her yıl 65 bin yeni öğrenci daha katılmaktadır. Sayıya eklenen her birey bizim için birer yük değil, eğitilmesi ve geliştirilmesi gereken değerlerdir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirip, gelecekleri ile ilgili doğru kararlar almalarına yardımcı olmak asli görevlerimizden birisidir" dedi.

Şanlıurfa'da eğitim hayatına devam eden 100 bin orta öğretim öğrencisi bulunduğunun da altını çizen Turan, "Hedefimiz hayatın içerisinde, hayata yön veren renk ve zenginlik katan kurumlar olan üniversitelere daha çok öğrencimizi yerleştirmektir. Üniversiteye girme hedefi olan bu gençlerimizin her şeyden önce iyi bir rehberliğe ihtiyaçları var. Bu rehberlik ihtiyacını gidermek, gençlerimizin vizyonlarını geliştirmek ve onları ülkemizin önemli üniversiteleri ile buluşturmak amacıyla Kariyer Günlerini düzenlemekteyiz. Fuarımıza ülkemizin dört bir tarafından ve yavru vatan Kıbrıs'tan 24 vakıf, 17 devlet üniversitesi katılım sağlamaktadır. Katılım sağlayan tüm üniversitelerimize ve bu güzel mekanı bize tahsis eden Piazza AVM yetkililerine teşekkür ediyorum. Kariyer Günlerinin tüm öğrencilerimiz için verimli geçmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Kariyer Günleri 8 Nisana kadar sürecek

Açılışın ardından Bakan Faruk Çelik ve beraberindekiler, üniversitelerin stantlarını gezdi. Anne ve babaları ile Kariyer Günleri etkinliğine katılan öğrenciler de stantları gezerek, üniversiteler hakkında detaylı bilgiler edindi. Şanlıurfalı öğrenciler, Piazza AVM'deki üniversite stantlarını, 8 Nisan Cumartesi gününe kadar, 10.00 ile 20.00 saatleri arasında gezebilecek.

Kariyer Günlerinin açılışı dolayısıyla Piazza AVM'ye gelen Bakan Faruk Çelik ve beraberindekiler, açılış töreninin ardından mağazaları gezerek, esnaf ile çay içip sohbet etti.

Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı

Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı

Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı

Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı

Şanlıurfa Kariyer Günlerinin 8’incisi Piazza’da başladı

 

Kaynak:
Bu haber toplam 743 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Lice’de kapalı pazar yerinin temel atma töreni gerçekleştirildi
  • Çilek tarlalarını dolu vurdu
  • Ofis basan kızlardan 2’si tutuklandı
  • Sivilcelerin olduğu kısımlardaki çukurlanmalara dikkat
  • Hamile olanlarda diş problemlerine dikkat
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA