• Mardin13 °C
  • Diyarbakır11 °C
  • Batman9 °C
  • Şırnak11 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sanat Sokağı yapım onarımına başlandı
30 Aralık 2017 Cumartesi 11:14

Sanat Sokağı yapım onarımına başlandı

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Şırnak'ın Silopi Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Savaş Konak talimatları ile belediye...

0İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Şırnak'ın Silopi Belediyesine görevlendirilen Kaymakam Savaş Konak talimatları ile belediye tarafından Sanat Sokağı'nda çevre düzenlemesi ve sağlıklaştırma projesi kapsamında çalışmalar başlatıldı.

Başlatılan çalışmaların kısa bir süre içinde tamamlanmasıyla birlikte Sanat Sokağı'nın modern bir görünüm kazanacağı ve kentin çehresini değiştireceği belirtildi. Silopi Belediyesi her alanda çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye Başkanı ve Kaymakam Savaş Konak'ın talimatıyla Sanat Sokağı'nda çevre düzenlemesi ve sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında çalışmalar başlatıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatılan çalışmalarda önce zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından kahvehaneciler tarafından yola gelişigüzel bırakılan sandalye, masa, banklar kaldırıldı, ardından da fen işleri müdürlüğü ekipleri tarafından görüntü kirliliğine neden olan eski yapılar kaldırılıp bunların yerine daha modern ve güzel yapılar için çalışmalar başlatıldı. Başlatılan çalışmaların kısa bir süre içinde tamamlanmasıyla birlikte Sanat Sokağı'nın modern bir görünüm kazanacağı ve kentin çehresini değiştireceği belirtildi.

Şu ana kadar iş makineleri ile alt yapı işlerinin bittiği Sanat Sokağı'nda, yeni projenin de vatandaşların rahat bir şekilde yürümesi, dinlenmesi için modern tarzda yapımının tamamlanacağı ifade edildi.

 
 
Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
Bu Pazar Genel Seçim Olursa Hangi Partiye Oy Verirsiniz ?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2022 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA