• Mardin29 °C
  • Diyarbakır31 °C
  • Batman30 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘sağlıklı Yaşam Aracı’nda Öğrencilere ‘sağlıklı Yaşam’ Dersi
13 Haziran 2016 Pazartesi 18:03

‘sağlıklı Yaşam Aracı’nda Öğrencilere ‘sağlıklı Yaşam’ Dersi

Sağlık Bakanlığı tarafından öğrenciler ve vatandaşların hastalıklar konusunda bilgilendirilmesi amacıyla Sivas’a ‘Sağlıklı Yaşam Aracı’ gönderildi. Araç, ilk faaliyetine İnönü İlkokulu’nda başladı. Etkinlikte öğrencilere,...

Sağlık Bakanlığı tarafından öğrenciler ve vatandaşların hastalıklar konusunda bilgilendirilmesi amacıyla Sivas’a ‘Sağlıklı Yaşam Aracı’ gönderildi. Araç, ilk faaliyetine İnönü İlkokulu’nda başladı. Etkinlikte öğrencilere, obezite ile ilgili çizgi film izlettirildi.

Hastalıklar hakkında bilgilendirme yapmak üzere Sivas’a gönderilen ‘Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı’ faaliyetine başladı. İnönü İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilere obezite ile ağız diş sağlığı konusunda bilgi verildi.

Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam burada yaptığı konuşmada, Sağlık Bakanlığı’nın sağlığın geliştirilmesine yönelik faaliyetleri kapsamında gönderdiği mobil sağlıklı yaşam aracının Sivas’a geldiğini belirterek, “Mobil Sağlıklı Yaşam Aracı’ ile her şeyden önce toplumun sağlık kültürünü artırma, hastalık risklerinin azaltılması ve önlenmesi için bilgilendirme faaliyeti yapacağız. Bununla birlikte öncelikli hedeflerimiz çocuklar olmak üzere sağlıklı beslenmeleri, hijyen, hareketli hayat, ağız ve diş sağlıklarını geliştirmek amacıyla onlara eğlenceli bir şekilde ulaşmak amacındayız. Bu araçla öncelik çocuklarımız olmak üzere bütün toplumu hedefliyoruz. Bu kapsamda bütün ilimizi tek tek dolaşacağız. Aracımızın gelişi okulların kapanmasına yakın geldi ama bundan sonraki dönemde de bu faaliyetlerimiz devam edecek.” sözlerini kullandı.

Halk Sağlığı Müdürü Sağlam, çocukların yanı sıra toplumun her kesimine ulaşacak şekilde program dahilinde çalışacaklarını ve okulların haricinde Aile Sağlığı Merkezlerinin önlerinde halka ulaşmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu vesileyle toplumun sağlığının daha da gelişmesi, onların daha sağlıklı bir hayat yaşamasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İsmail Uyar ise “Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından icra edilen bu tür faaliyetlerin devam etmesini ve inşallah bütün okullarımızda yaygınlaştırılmasını diliyorum.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrencilere obezite ve ağız diş sağlığı ile ilgili bilgilendirici dergi ve broşürler dağıtıldı, eğitici çizgi film izlettirildi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 93 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • Patlayan su borusu köy meydanını gölete dönüştürdü
  • Mardin’e yeni vali yardımcıları atandı
  • İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti
  • Mardin’de kültür projesine destek
  • Mardin’de 665 kilogram kaçak tütün ele geçirildi
ANKET
Sizce insan en çok hangi durumda en çok ilgilenilen kişi olur?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2017 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA