• Mardin33 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • Batman33 °C
  • Şırnak28 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sağlık-sen Ve Türk Sağlık Sen’den Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” Etkinliği
22 Temmuz 2016 Cuma 19:33

Sağlık-sen Ve Türk Sağlık Sen’den Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” Etkinliği

Gümüşhane Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen Şubeleri tarafından organize edilen ve tüm sağlık ve sosyal hizmet kurumlarınca desteklenen “Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” etkinliği düzenlendi.Atatürk Caddesinde düzenlenen etkinlikte Gümüşhane...

Gümüşhane Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen Şubeleri tarafından organize edilen ve tüm sağlık ve sosyal hizmet kurumlarınca desteklenen “Milli İradeye Sahip Çıkıyoruz” etkinliği düzenlendi.

Atatürk Caddesinde düzenlenen etkinlikte Gümüşhane Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen adına açıklamada bulunan Gümüşhane Halk Sağlığı Müdürü Engin Pehlivan, Ülkemizin 15 Temmuzda demokrasiye ve milli iradeye kasteden alçakça saldırıya karşın milli iradeye sahip çıkacaklarını söyledi.

Pehlivan, yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Geçen Cuma gününün gecesinden sabahın ilk ışıklarına kadar halkımızın kutlu direnişi, ülkemizin geleceğine dair hepimizi umutlandırdı. Ülkemizin bütün demokratik kurumları ve milletimiz, bu alçakça saldırı karşısında demokrasimizi, milli iradeyi sahiplendi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanımız ve Başbakanımızdan başlayarak, tüm siyasi partilerin genel başkanları ve sivil toplum örgütleri ilk andan itibaren dik durarak, darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar. Paralelci vatan hainleri tarafından, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarihinde ilk defa bombalandı. Kahramanca direnme neticesinde meclisimiz Gazi unvanını bir kez daha hak etti. Yollarda tanklar, araçları, insanları ezerken, havadan bombalar düşerken; yoğun kurşun yağmuru altında, Milletimiz yılmadan alanları doldurdu. Demokrasi, milli irade konusundaki kararlılığını ve azmini ortaya koydu. Kahraman emniyet güçlerimiz ve darbeye karşı duran şerefli Türk askerleri, darbe teşebbüsünün başarıya ulaşmaması için yeminlerine sadık kalarak, canlarını ortaya koydular. Paralel çete mensubu hainleri suçüstü yakaladılar. Türkiye, bir bütün olarak kendisine yakışanı yaptı. Demokrasimiz olgunluk imtihanını başarıyla geçti. Medya çalışanları, baskınlara direnerek, milletin haber alma özgürlüğünü korumak için kendi canlarını tehlikeye attı.

“Milli iradeye sahip çıkıyoruz”

Türk demokrasisinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik kurumları, artık kaba kuvvete teslim olmayarak kanıtladığını belirten Pehlivan, “Ülkemizin 93 yıldaki tüm siyasi ve ekonomik kazanımlarına kast edenler, başarısız oldular. Bizler, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak, geçtiğimiz Cuma gecesinin o karanlık saatlerinin birlik ve beraberlik içinde aşılmış olmasından mutluyuz. Bugün, Cuma gecesi oluşan demokrasi mutabakatının devam etmesini sağlamak üzere Gümüşhane meydanlarındayız. Şerefli Türk Milletinin tüm fertleri olarak Milletimizin birliği, devletimizin bekası, bayrağımızın şanla şerefle dalgalanması için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bizler, milli iradeye sahip çıkıyoruz. Geleceğe ve çocuklarımıza daha güçlü, daha huzurlu; daha müreffeh, daha demokratik bir ülke bırakmak hepimizin görevidir. Bu nedenle, hızlı bir şekilde hep birlikte çalışmaya, daha çok çalışmaya odaklanmalıyız. Biz birlik oldukça, biz beraber oldukça ve de çok çalıştıkça içimizden çıkan bu hain müsvetteleri ve onları maşa olarak kullanan dış odaklar böyle bir ihanete asla tevessül edemeyeceklerdir” şeklinde konuştu. Program, darbe girişiminde şehit olanlar için dua edilmesinin ardından son buldu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 64 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Advan Aşireti’nden Başkan Atilla’ya ziyaret
  • Göz altında oluşan morluklara dikkat
  • Başkan Avcı seçim çalışmalarına devam ediyor
  • Demirkol kırsal mahallelerde vatandaşlarla bir araya geldi
  • Ümit Ülkü Avusturya’da Türkiye’yi temsil etti
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA