• Mardin25 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak20 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ramazan İçin Alışveriş Kartları Dağıtılıyor
27 Haziran 2016 Pazartesi 12:28

Ramazan İçin Alışveriş Kartları Dağıtılıyor

Erzincan’da Türkiye Diyanet Vakfı’nın girişimleri sonucu ihtiyaç sahipleri için ‘Ramazan Alışveriş Kartlarının’ dağıtımına başlandı.Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan İl Müftülüğü Şubesi tarafından 25 TL’lik kartlardan oluşan...

Erzincan’da Türkiye Diyanet Vakfı’nın girişimleri sonucu ihtiyaç sahipleri için ‘Ramazan Alışveriş Kartlarının’ dağıtımına başlandı.

Türkiye Diyanet Vakfı Erzincan İl Müftülüğü Şubesi tarafından 25 TL’lik kartlardan oluşan 100 TL değerindeki 4 adet yardım kartları, ihtiyaç sahiplerine ve sığınmacı ailelere dağıtılmaya başlandı. Ramazan süresi boyunca alışveriş kartlarının dağıtımı devam edecek.

Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır yürütülen çalışma ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “İyilik, kardeşlik ve dayanışma duygularını canlandırarak insani ilişkilerimizin yeniden inşasına katkı sağlayan bu mağfiret iklimi, bireyin on plana çıktığı, bencilliğin yaygınlaştığı modern dünyada, iyilik duygusunun adeta coştuğu bir rahmet mevsimi olarak bizlere büyük fırsatlar sunuyor. Medeniyette ilerlemiş milletlerin hemen hepsinde sosyal yardım ve dayanışma önemli bir yer teşkil eder. Yardımlaşma ve dayanışma, bir medeniyetin en belirgin özelliğidir ancak bizim medeniyetimizin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bizim medeniyetimiz, insana insanca bakmak, gönülden onun yardımına koşmak, sahip olduğu varlığından başkalarını da faydalandırmak gibi yüce duygular temeli üzerine kurulmuştur. Bizim medeniyetimiz, iyilik, ihsan ve merhamet medeniyetidir. İyilik medeniyetinin temsilcisi bir vakıf olarak her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da vakfımız üstlendiği sorumluluğun bilinciyle ülkemizde ve yedi kıtada, milletimizin emanet ettiği fitre, zekât ve bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Dünyanın hangi köşesinde olursa olsun birileri açken tok yatmamak, insanlığın birlik ve dirliği için elimizdeki nimetleri paylaşmak, mesafeleri hiçe sayarak gönül köprüleri kurmak ve yedi kıtada insanlığın hizmetine koşmak için Ramazan ayında mağdur ve mazlumlara yardım eli uzatılmaktadır. Ramazan ayında, ihtiyaç sahiplerine destek olmak amacıyla, ülkemizin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarında yardım faaliyetleri düzenleniyor. Bu Ramazan'da ülkemizin yanı sıra dünyanın 88 ülke ve 500 farklı bölgesinde muhtaçlara gıda kolisi dağıtılacak, kardeşlerimiz için iftar sofraları kurulacak. Türkiye genelinde ise ihtiyaç sahipleri ve sığınmacı aileler için her biri 100 TL değerinde toplam 5 milyon liralık Alışveriş Yardım Kartı dağıtılması ve iftar programları düzenlenmesi planlanmıştır.”Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 121 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor
  • KPSS 2018 Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı başladı
  • Diyarbakırlı berberlerin hedefi dünya şampiyonluğu
  • Bu kurs gençlerin gözdesi
  • Yenişehir’de temizlik çalışması
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA