• Mardin35 °C
  • Diyarbakır34 °C
  • Batman35 °C
  • Şırnak30 °C
  • İstanbul30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pokemon Şaire İlham Oldu
15 Temmuz 2016 Cuma 19:28

Pokemon Şaire İlham Oldu

Bandırmalı Edebiyat Öğretmeni Oğuz Düzgün'ün yazmış olduğu 'Küstüm Ben Pokemon'a isimli şiir kitabı çıktı. Uzun yıllardır çok sayıda kitap yazan Oğuz Düzgün, son olarak bir şiir kitabı yazdı. Kitabın dikkat çeken yanı ise ismi...

Bandırmalı Edebiyat Öğretmeni Oğuz Düzgün'ün yazmış olduğu 'Küstüm Ben Pokemon'a isimli şiir kitabı çıktı.

Uzun yıllardır çok sayıda kitap yazan Oğuz Düzgün, son olarak bir şiir kitabı yazdı. Kitabın dikkat çeken yanı ise ismi oldu. Şair, 2008 yılında yazdığı 'Küstüm Ben Pokemon'a adlı şiiri, kitaba isim olarak verdi. Bu şiiri yazdıktan sonra da adı Pokemon Oğuz olarak anılmaya başlandı. Şiiri yazdığı dönemde televizyonlarda sürekli Pokemon gösterildiği için ve insanları televizyonun başına kilitlediğinden, kitap şaire ilham oldu. 2008 yılında yazmış olduğu şiirin günümezde yaşanan Pokeman çılgınlığına işaret etmesi, yeni çıkardığı kitaba olan ilgiyi de arttırdı.

Kitap ve ismi hakkında bilgi veren Oğuz Düzgün, "Bandırma'da doğdum. Çeşitli illerde çeşitli eğitimimi tamamladım. Üniversiteyi Erzurum'da bitirdim. Daha sonra Balıkesir'de öğretmen olarak göreve başladım ve halen de milli eğitimde Türk dili ve edebiyat öğretmeni olarak çalışmaktayım. Küstüm Ben Pokemon'a adlı çıkarttığım kitap son çıkarttığım kitaptır ve sonu olmayacaktır. Daha öncesi kitap yazmam şiir ile oldu. Daha sonra kurguya yöneldim. Tarihi kurgu, politik kurgu, dini kurgu alanlarında romanlar yazdım. Bu güne kadar 10 civarında kitap yazdım ve yayınlandı. Çeşitli haber sitelerinde yazıyorum. Bu alanda Allah ömür verdikçe devam ettireceğim. Gönen'de Türk Dili ve Edebiyat öğretmeni olarak çalışıyordum. Bu kitaba ismini veren şiir o zaman yazmıştım. Halen çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilerim beni gördüklerinde, bu şiiri hatırlatırlar. O dönemde de bir Pokemon çılgınlığı vardı. Aslında sembolik şiirin üzerine oturan bir şiirdir. Her okuyucu bunu kendine göre anlamlandıracaktır. Güncele de temas etmesi önemli edebi bir öngörüdür. Gene günümüzde de ortaya çıkan ve gündeme oturan Pokemon oyunu da şiirimin ne kadar doğru ifadelere yer verdiğini ispatlamaktadır. Bu şiiri 2008 yılında yazdım fakat bugün bile bu çılgınlık bütün gelenek ve göreneklerimizi olumsuz olarak etkilemektedir." dedi.

Küstüm ben Pokemon'a

Çaldı diye Zıpzıplarımı

Gökyüzünde hayallerimle

Rengarenk süzülen

Uçurtmalarımı…

Küstüm ben Pokemon'a

Görmediği için dünyanın

Gözü yaşlı çocuklarını

Viran eyledi diye

Karagöz’ün perdesini

Küstüm ben Pokemon'a

Saklambaçları ve körebeleri

Sildi diye rüyalarımdan

Nasrettin hocalı akşamları

Söndürdü diye….küstüm…Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 295 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • “Tayyip amca çaya bekleriz” pankartına kayıtsız kalmadı
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin’de
  • Erdoğan, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezini ziyaret etti
  • MÜSİAD Mardin Şubesinden Cumhurbaşkanına destek
  • Mustafa Özbey: Aslanapa, Kütahya’da AK Parti’nin daima kalesi olmuştur
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA