• Mardin23 °C
  • Diyarbakır25 °C
  • Batman24 °C
  • Şırnak18 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Patnosta Vatandaşa Tapu Dağıtımı
20 Haziran 2016 Pazartesi 17:38

Patnos'ta Vatandaşa Tapu Dağıtımı

Ağrı'nın Patnos ilçesi Çay ve Selahattin Eyyubi mahallelerinde uygulanan imar çalışmaları sonucunda vatandaşlara tapuları dağıtıldı.Patnos Belediyesi, Çay ve Selahattin Eyyubi mahallelerinde önceki yıllarda tescil edilmiş olan 3194 Sayılı...

Ağrı'nın Patnos ilçesi Çay ve Selahattin Eyyubi mahallelerinde uygulanan imar çalışmaları sonucunda vatandaşlara tapuları dağıtıldı.

Patnos Belediyesi, Çay ve Selahattin Eyyubi mahallelerinde önceki yıllarda tescil edilmiş olan 3194 Sayılı İmar Kanununun 18. maddesince yapılan İmar Uygulaması çalışmaları sonucunda arsaları ve tapuları karışan arsa sahiplerine tapularını teslim etti.

Patnos Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Patnos ilçemizde birkaç mahallemizde, İmar Kanunu 18. madde ile ilgili bir çok sorunların yaşandığı tüm halkımız tarafından bilinmektedir. Günümüze kadar süre gelen mülkiyet, hisse ve sınır sorunları gibi bir çok sorunu uzman bir ekip aracılığıyla yaptığımız araştırma ve çalışmalar neticesinde, yeni bir imar uygulaması yapılarak mevcut sorunları büyük oranda çözmüş bulunmaktayız.

Askı sürecinde vatandaşlarımızdan gelen talepler ve vermiş oldukları dilekçeler incelenerek, ilgili yasa ve yönetmeliklerin el verdiği oranda vatandaşların istekleri esas alınarak sorunlar yüksek oranda çözüme kavuşturulmaya çalıştık. İlgili kurumlar tarafından kontrol ve onay işlemleri yapılan imar uygulama dosyası Tapu Müdürlüğü'nce tescil edildikten sonra hak sahiplerine tapuları verildi."

Başkan Akbay, aynı sorunların yaşandığı diğer etapların da çözüme kavuşturulması için gerekli çalışmaların başladığını ve Patnos halkıyla beraber çalışarak daha iyi bir sonuca ulaşılacaklarını dile getirdi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 124 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA