• Mardin38 °C
  • Diyarbakır38 °C
  • Batman38 °C
  • Şırnak35 °C
  • İstanbul31 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Osmaniye Eczacı Odası: Her Türlü Darbenin Karşısındayız
18 Temmuz 2016 Pazartesi 14:58

Osmaniye Eczacı Odası: Her Türlü Darbenin Karşısındayız

Osmaniye’de sivil toplum kuruluşları darbe girişimine tepkilerini sürdürüyor. Osmaniye Eczacı Odası Başkanı Mehmet Gül, yaptığı basın toplantısıyla yaşananların kabul edilemez olduğunu bildirdi.Gül, açıklamasında şu ifadelere yer...

Osmaniye’de sivil toplum kuruluşları darbe girişimine tepkilerini sürdürüyor. Osmaniye Eczacı Odası Başkanı Mehmet Gül, yaptığı basın toplantısıyla yaşananların kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Gül, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye 15 Temmuz gecesi ne yazık ki kanlı bir askerî darbe girişimine sahne olmuştur. Ulusal egemenliğin simgesi TBMM bombalanmış, bombalama ve çatışmalar neticesinde 161 kişi yaşamını yitirmiş, binlerce kişi yaralanmıştır. Darbeler döneminin artık gerilerde kaldığını düşünürken yapılan bu korkunç girişim ülkemizin demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Halkımız darbelerden ve askerî müdahalelerden çok çekmiş, bu süreçlerde büyük acılara tanıklık etmiştir. Türkiye’de demokratik bir siyasal ve toplumsal kültürün yeşermesinin önündeki en büyük engellerden birisi darbelerdir. 21’inci yüzyılda demokrasiler liginde olması gereken Türkiye böyle bir tabloyu kesinlikle hak etmemektedir. 15 Temmuz gecesi sonu nereye gideceği belli olmayan bir uzun gece atlatılmıştır. Ancak şimdi iktidarıyla muhalefetiyle tüm siyasal aktörlere ve yurttaşlarımıza düşen görev; sağduyu ile hareket etmek, ülkeyi kardeş kavgalarına sürükleyecek maceralara karşı uyanık olmak, demokrasiyi ve toplumsal huzuru sonuna kadar savunmaktır. Sorunlarımızın çözümü demokratik cumhuriyetten ve anayasal meşru zeminde siyasal mücadeleden geçmektedir.

Osmaniye Eczacı Odası olarak, her türlü darbe ve darbe girişiminin karşısında; cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, laik demokratik sosyal hukuk devletinin ve toplumsal barışın yanında olduğumuzu, ülkemize ve parlamenter sisteme bütün gücümüzle sahip çıkacağımızı bir kez daha ilan ediyor; bir daha asla yaşanmaması umuduyla tüm halkımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor; demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

En kötü demokrasi, darbe yönetiminden daha iyidir. Demokrasilerde hükümetler seçimle yönetime gelip yine seçimle yönetimden gitmelidir. Aksi asla düşünülemez, bu duygu ve düşünceyle Osmaniye Eczacı Odası yönetimi ve de eczacı meslektaşlarımız darbe girişimini bir kez daha kınıyor demokrasiye olan inancımızı ve bağlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz.”Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 75 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • KPSS 2018 Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı başladı
  • Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor
  • Diyarbakırlı berberlerin hedefi dünya şampiyonluğu
  • Ayağı kırılan yavru ördeği görünce gözyaşlarına boğuldu
  • Yenişehir’de temizlik çalışması
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA