• Mardin25 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak20 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nevşehir’de Siyaset Akademisine Kayıtlar Başladı
22 Haziran 2016 Çarşamba 14:18

Nevşehir’de Siyaset Akademisi'ne Kayıtlar Başladı

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen Siyaset Akademisi'nin 17. eğitim programı başlıyor. Bu kapsamda Siyaset Akademisi Eğitim Programı'na katılmak isteyenler, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı'na kayıt yaptırabilecek....

AK Parti Genel Merkez AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen Siyaset Akademisi'nin 17. eğitim programı başlıyor. Bu kapsamda Siyaset Akademisi Eğitim Programı'na katılmak isteyenler, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı'na kayıt yaptırabilecek.

Türk siyasi hayatına farklı bir yapı ve anlayış kazandıran AK Parti’nin, siyasete merak duyan kişilerin eğitimini amaçlayan Siyaset Akademisi’nde 'Büyük Güç Türkiye' programı olarak belirlenen 17. eğitim döneminin Temmuz ayında başlatılması amaçlanıyor.

AK Parti Siyaset Akademisi Nevşehir İl Koordinatörü ve AR-GE Başkanı Rıfat Gül yaptığı açıklamada, AK Parti Siyaset Akademisi'nde yeni dönemin 'Büyük Güç Türkiye' adıyla kayıtlarının başladığını belirtti.

Gül, şunları kaydetti: "AK Parti ARGE Başkanlığı, toplumsal sorunları tanımlayıp halkın beklenti ve ihtiyaçlarına göre çözümler geliştirmek ve bunu toplumdan uzak bir şekilde değil, toplumun içerisinde yer alan kişiler, kurumlar ve diğer aktörlerle birlikte yapmayı hedefleyen bir birim olarak kurulmuştur. Bu çerçevede partimizin bilgiye önem vermesi gereği her alanda her tür araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütmekteyiz. Bu yoğun ve hızla devam eden çalışmalarımız arasında önceliğe sahip olan Siyaset Akademisi, seçmenlerin partimizle bağını kuvvetlendirmek, siyasete yönelik toplumsal ilgiyi artırmak, katılımcıların tarih, siyasal, ekonomi, dış politika vb. alanlarda uzmanlar tarafından bilgilendirildiği Türkiye geneline teşkilatlarımız aracılığı ile yaygınlaştırdığımız eğitim faaliyetidir."

Programın 10 haftalık bir peryotta gerçekleştirileceğini belirten Gül, eğitim sunumlarının akademisyenler ve yerel yönetimler konusunda tecrübeli uzman siyasetçiler tarafından verileceğini vurguladı.

Siyaset Akademisi eğitim programına tüm vatandaşların katılabileceğini anlatan Gül, şu ifadeleri kullandı: “Yeni dönem Siyaset Akademimiz il merkezi ve ilçelerimiz dahil tüm halkımıza açıktır. Bu organizasyona siyasi görüşü, cinsiyeti fark etmeksizin herkes katılabileceklerdir. Siyaset Akademisi’ne katılmak isteyenlerin kayıt işlemleri AK Parti İl Başkanlığımızda yapılmaktadır. Büyük Güç Türkiye programı adı altında düzenlenecek eğitimlerde kapsamlı bilgiye sahip olmak isteyen vatandaşlarımızı Siyaset Akademisi programımıza davet ediyorum."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 74 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Adana’ya Girişimcilik Merkezi ve Kimya Vadisi Kuruluyor
  • KPSS 2018 Genel Kültür, Genel Yetenek sınavı başladı
  • Bu kurs gençlerin gözdesi
  • Diyarbakırlı berberlerin hedefi dünya şampiyonluğu
  • Ayağı kırılan yavru ördeği görünce gözyaşlarına boğuldu
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA