• Mardin29 °C
  • Diyarbakır32 °C
  • Batman33 °C
  • Şırnak29 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Natascha Kampusch’a Mahkeme Şoku
01 Haziran 2016 Çarşamba 17:03

Natascha Kampusch’a Mahkeme Şoku

Avusturya’da 10 yaşındayken kaçırılıp 8 yıl yeraltında tutulan Natascha Kampusch, hakkında yazılan bir kitapta kişilik haklarına tecavüz edildiğini iddia etmişti. Mahkeme Kampusch’u haksız buldu.Avusturya’da bir adam tarafından kaçırılıp...

Avusturya’da 10 yaşındayken kaçırılıp 8 yıl yeraltında tutulan Natascha Kampusch, hakkında yazılan bir kitapta kişilik haklarına tecavüz edildiğini iddia etmişti. Mahkeme Kampusch’u haksız buldu.

Avusturya’da bir adam tarafından kaçırılıp 8 yıl boyunca yer altında tutulan Natascha Kampusch’un Almanya’da açtığı davada hakim Kampusch aleyhinde karar verdi. Mahkemeye başvurup hakkında yazılan, “Natascha Kampusch’un kaçırılması-Utanılacak gerçeklerin tamamı” başlıklı kitabın toplatılmasını isteyen 28 yaşındaki Kampusch, Köln Mahkemesi tarafından haksız bulundu. Kampusch, yazar Peter Reichard’ın kaleme aldığı bu kitapta kendisini kaçıran adamla ilgili yazılı canlandırmaların kişilik haklarına tecavüz boyutuna ulaştığını iddia etmişti.

Köln Mahkemesi Basın Suçları Dairesi, aynı yazılı canlandırmaların Kampusch’un daha önce kendisinin kaleme aldığı ve yayınladığı kitapta da yer aldığını hatırlatarak, mahkemeye konu kitabın toplatılamayacağını karara bağladı. Böylece Kampusch mahkeme masraflarını ödemeye de mahkum oldu.

2 Mart 1988’de 10 yaşındayken o günlerde 44 yaşında olan elektrikçi Wolfgang Priklopil tarafından kaçırılan Natascha Kampusch, 23 Ağustos 2006 tarihinde 18 yaşındayken bir fırsatını bulup adamın elinden kurtulmuştu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 222 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA