• Mardin32 °C
  • Diyarbakır30 °C
  • Batman29 °C
  • Şırnak25 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mhp Genel Başkan Adayı Sinan Oğan Şanlıurfa’da
04 Haziran 2016 Cumartesi 23:53

Mhp Genel Başkan Adayı Sinan Oğan Şanlıurfa’da

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Şanlıurfa’da partililerle bir araya geldi. Dedeman Otel’de yapılan toplantıya konvoy eşliğinde gelen Oğan’ı partililer, ‘Başbakan Sinan’ sloganları ile karşıladı.MHP...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Şanlıurfa’da partililerle bir araya geldi. Dedeman Otel’de yapılan toplantıya konvoy eşliğinde gelen Oğan’ı partililer, ‘Başbakan Sinan’ sloganları ile karşıladı.

MHP Genel Merkezi'nin artık politika üretemediğini söyleyen Oğan, Şanlıurfa’nın sorunlarının MHP tarafından Meclis'te gündeme getirilmediğini belirtti. "İlla buradan milletvekili mi çıkar lazım?" diye soran Oğan, "Diyelim ki milletvekilimiz yok, ancak MHP var. Dolaysıyla buradaki sorunları sadece iktidar partisinden beklemek olmaz. Biz eğer iktidar partisine baskı yapamazsak, iktidar partisi Şanlıurfa’ya üvey evlat gibi bakar. Şanlıurfa’nın sorunlarını bütün Türkiye’de gündeme getirmek durumundayız. Şanlıurfa’da yaşayan insanımız bizi her daim yanında hissetmelidir. Bugün Suriye’de iç savaşın en ağır yükünü çeken il Şanlıurfa’dır. Elbette oradan gelen kardeşlerimizi kapı dışarı etme gibi bir durumumuz olamaz. Allah’a çok şükür Türk İslam inancı ile yoğrulmuş vatan evlatları olarak elbette komşusu zor durumda iken, komşusu açken bizler tok yatanlardan değiliz. Ancak bunun planlamasını doğru yapmak lazım" şeklinde konuştu.

Şanlıurfa’daki sulama ve elektrik problemine de değinen Oğan, şöyle konuştu: "Yıllardır Şanlıurfa sulama sorunu niye bitmiyor? Şanlıurfalı belki de dünyanın en pahalı elektrik ile tarlasını sulayıp ondan sonra elde ettiği mahsulü sattığında dahi elektrik parasını ödeyemiyor. Bu 14 senedir bu ülkeyi yöneten AKP’nin yanlış yönettiğinin bir göstergedir. Atatürk Barajı’ndan hala birçok bölgemize su verilemiyor. Peki bu AKP’nin yanlışını biz niye söylemiyoruz? Peygamberler şehrinde turizm adeta bitmiş durumdadır. Turizme dönük hizmet veren konaklar, oteller adeta bugün Antalya’da, Nevşehir’de olduğu gibi sinek avlar duruma gelmiştir. Peki bütün bunların yanında devlet nerededir? Neden bu sorunları muhalefet gündeme getirmiyor?"

"PARTİMİZİ YENİDEN TEPEDEN TIRNAĞA REFORME EDECEĞİZ"

MHP’nin uzun yıllardır Şanlıurfa’dan milletvekili çıkaramadığını dile getiren Oğan, "Bugün bir partinin sadece İstanbul’daki milletvekili sayısı 46’dır. MHP’nin bütün Türkiye’deki milletvekili sayısı maalesef ki 40’dır. O sebeple partimizi yeniden tepeden tırnağa reforme edeceğiz, revizyondan geçireceğiz. Günün ve Türkiye’nin şartlarına göre yönetim anlayışını yeniden yazacağız. Türk töresinin olmazsa olmazı nedir? Ak saçlılar, ak sakallılardır. Bugün burada davamıza hizmet etmiş büyüklerimiz, abilerimiz var. Yıllardır bu dava için mücadele etmiş, bu dava için yıllardır hapis yatmış, ömrünü vermiş, bazen şehit olmuş, bazen uzvunu kaybetmiş o insanlarımız şimdi nerededir? Teker teker hepsini bulacağız. Bu insanlarımızın içerisinden 200 ak sakallımızı, ak saçlımızı partinin en üst danışma mekanizması olan 'ak saçlılar heyeti'ne üye kabul edeceğiz. Ak saçlılar heyeti partinin en üst danışma meclisi üyesi olacak yeri geldiğinde genel başkanı karşısına alıp öğüt verecektir." ifadelerini kullandı.

"SİPARİŞ ADAY DÖNEMİ BİTECEK"

Genel başkan seçildikten sonra yapılacak olan seçimlerde sipariş aday döneminin biteceğini ifade eden Oğan, "Buradan kim milletvekili, belediye başkanı adayı olsun bunu Balgat belirlemeyecek. Allah nasip ederse bunu şanlı milletimiz Şanlıurfalılar belirleyecek. Sandık üyelerimizin önüne gelecek. Kim kendisini milletimize sevdirmişse o da milletvekili adayımız olacak" diye konuştu.

Oğan, konuşmasının ardından partililerle bol bol fotoğraf çektirdi. Sinan Oğan, toplantının ardından 12 Eylül öncesi şehit edilen ülkücü şehit Mehmet Koyuncu ve İsa Abacı’nın mezarlarını ziyaret ederek dua etti, mezarlarına karanfil bıraktı. Mezarlık ziyaretinin ardından Balıkgöl’e geçen Oğan, burada balıklara yem verdi. Urfa’nın yöresel kıyafeti aba giyen Oğan, Dergah Camii'nde namaz kıldı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 486 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Advan Aşireti’nden Başkan Atilla’ya ziyaret
  • Göz altında oluşan morluklara dikkat
  • Başkan Avcı seçim çalışmalarına devam ediyor
  • Ümit Ülkü Avusturya’da Türkiye’yi temsil etti
  • Ankaralı yüzücüler Türkiye ikincisi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA