• Mardin13 °C
  • Diyarbakır12 °C
  • Batman10 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meral Akşener: Şimdilik Sadece Evlerimize Gidiyoruz
15 Mayıs 2016 Pazar 23:08

Meral Akşener: Şimdilik Sadece Evlerimize Gidiyoruz

MHP'de kurultay talebi ile bir araya gelen muhaliflerden Meral Akşener, alandan ayrılmadan önce partililere seslendi. Akşener, "Ne yaparsanız yapın, milli iradenin yürüyüşüne dönen, 'adalet istiyoruz' diyenlerin yolculuğunun en güçlü sesi...

MHP'de kurultay talebi ile bir araya gelen muhaliflerden Meral Akşener, alandan ayrılmadan önce partililere seslendi. Akşener, "Ne yaparsanız yapın, milli iradenin yürüyüşüne dönen, 'adalet istiyoruz' diyenlerin yolculuğunun en güçlü sesi olan o millet, milli irade hareketinin önüne geçemeyeceksiniz. Önce Ülkücü irade karar verdi, şimdi milletimiz, Türk milleti karar verdi. Hep beraber duyduk o sesi... Şimdilik sadece evlerimize bugünlük gidiyoruz. Bu yolculuk devam edecek." dedi.

Dört muhalif aday Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, Büyük Anadolu Oteli önünde partililer ile bir araya geldi. Polis barikatının gerisinde bir süre bekleyen muhalif isimler alanda ayrılırken, en son alanda kalan Akşener, partililere hitap ederek, temel ihtiyaçların bile karşılanamaması sebebiyle evlerine döneceklerini söyledi.

'AKŞENER, ALANDAKİ OTOBÜSTEN KALABALIĞA HİTAP ETTİ'

"Sabah 5'den beri hiçbir ihtiyacınızı gideremeden buradasınız ya, Ülkücü irade burada ya elbette ki başbakanlık sizindir." diyen Akşener, şunları kaydetti: "Burada bekledik. Bütün hukuksuzlukları, yanlışlıkları tespit ettirdik. Sabaha kadar bekleyecektim; ama dediler ki ‘saat 7’den beri herkes burada, yiyecek yok, su yok, en temel ihtiyaçlarını giderecek bir yol yok'. Onun için şimdilik hepimiz evlerimize gidiyoruz. Buradan iktidara, kendini güçlü hissedenlere sesleniyorum: Ne yaparsanız yapın, Ülkücü hareketi engelleyemeyeceksiniz."

Akşener, "Ne yaparsanız yapın, milli iradenin yürüyüşüne dönen, 'adalet istiyoruz' diyenlerin yolculuğunun en güçlü sesi olan o millet, milli irade hareketinin önüne geçemeyeceksiniz. Önce Ülkücü irade karar verdi, şimdi milletimiz, Türk milleti karar verdi. Hep beraber duyduk o sesi... Şimdilik sadece evlerimize bugünlük gidiyoruz. Bu yolculuk devam edecek." dedi.

"Bahçeli istifa" sloganları atılması üzerine "Yapmayın, yapmayın. Çok daha önemli bir işi başarıyorsunuz." diyen Akşener, şu ifadeleri kullandı: "O iş nedir biliyor musunuz? Bir arkadaşla uçakta karşılaştım, dedi ki, ‘Meral hanım geri adım atmayın, sizinle beraber yürüyenler geri adım atmasın, çünkü bize Diazem içirdiler'. Siz o Diazem içmek zorunda kalanları uyandırıyorsunuz'."

Akşener, "Demokrasiyi sadece kendisinin hakkı zannedenlere ve onlara arka bahçelik yapanlara ayna tuttunuz. Türkiye’de bu düzenin değişmesi için bir kilit taşını çekmek üzere olduğumuzu zannetmemiştik. Biz sadece zannettik ki, 'MHP'nin 1 Kasım'dan sonra aldığı o sonucu biz hak etmedik. Ülkücü irade hak etmedi. Dolayısıyla gelin bir kurultay yapalım, meşveret edelim, konuşalım. Nerede hata yaptık'. Biz bunu derken tam 5,5 ay geçti. Önümüze her türlü engel çıkarıldı. Hiç edebimizi, nezaketimizi, ferasetimizi bozmadık. Allah bin kere razı olsun. Ama bugün bir başka tiyatroyu, bir kirli tiyatroyu bugün hep beraber Türk milletinin gözünün önüne getirdik." şeklinde konuştu.

"Biz zannettik ki kongre talebimiz sadece bir iç işimizdir. 5,5 aydır koşuyoruz. Bugün gelinen noktada anladık ki MHP'nin kongresi, kurultayı iç işi değilmiş." diyen Akşener, "Bahçeli istifa" sloganlarının tekrarlanması üzerine, "Yapmayın, yapmayın" diyerek, şöyle devam etti: "Delegelerimize, il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza ama ille de kadınlarımıza sesleniyorum: Onlar dirsek atmayı öğrendi. Asenalar da dirsek atmayı da öğrendi ya bundan sonra hadi bakalım rahat uyuyabilecek misiniz?"

Akşener, sözlerini, "Türküm diyemeyenlere inat ne mutlu Türküm diyene..." ifadesi ile bitirdi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 140 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA