• Mardin10 °C
  • Diyarbakır4 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Markalı Emlakçılara Yönelim Artıyor
23 Mayıs 2016 Pazartesi 17:13

Markalı Emlakçılara Yönelim Artıyor

Konut alım satımında markalı emlakçıların ağırlığı artıyor. Bu durum müşteri eğilimine bağlanıyor. Odalarda kaydı bulunan emlak bürolarının adedi 13 bini, buralarda görev alanlarının adedi de 40 bini buluyor. Kaydı bulunmayan emlak...

Konut alım satımında markalı emlakçıların ağırlığı artıyor. Bu durum müşteri eğilimine bağlanıyor.

Odalarda kaydı bulunan emlak bürolarının adedi 13 bini, buralarda görev alanlarının adedi de 40 bini buluyor. Kaydı bulunmayan emlak bürolarında görev alanların veya bir yere bağımlı olmayanların adedi ise 100 bin dolaylarında.

2010’dan bu yana taşınmaz satışında yüzde 15 artış görülüyor. Markalı emlakçılara da talep de yüzde 75’i buluyor.

Taşınmazları müşterileri ile buluşturan Century 21 Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı Önder Uzel, tüketicilerin markalı emlakçıları tercih ettiğini anlatıyor. Uzel, bu tercihte satışı yapılacak konutun ya da arsanın fiyatının ve deneyimin önemli bir faktör olduğunu vurgulayarak, “Bireyler ya da şirketler maddi değeri olan konutları için markalı emlakçılara başvurma eğilimi içine giriyorlar. Bu durum güven duygusundan ileri geliyor.” diyor.

Markalı emlakçılara yönelimin müşterilerin eğitim durumu ve talepleri ile orantılı olduğunu anlatan Uzel, şöyle devam etti:

“Türkiye’de uygun kredilerinin de rolü ile eğitimli bireyler konut almaya başladı. Dolayısıyla bu eğitimli grubun hizmet talepleri de arttı ve markalı emlak danışmanlık şirketleri daha çok ilgi görmeye başladı. Bunun yanı sıra Türkiye’de taşınmaz alan ya da yer kiralayan yabancı şirketler de genellikle yabancı emlak danışmanlık şirketlerini tercih ediyor.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 148 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA