• Mardin37 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak35 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lösev İyilik Tır’ı Kırşehir’de Yardım Standı Açtı
11 Haziran 2016 Cumartesi 19:38

Lösev İyilik Tır’ı Kırşehir’de Yardım Standı Açtı

Ramazan ayı süresince lösemi ve kanser hastası çocuklar için yollara çıkan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İyilik TIR’ı, Kırşehir’de yardım standı açtı. Terme Caddesi'nde açılan stantta çalışmalar hakkında bilgiler veren LÖSEV...

Ramazan ayı süresince lösemi ve kanser hastası çocuklar için yollara çıkan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İyilik TIR’ı, Kırşehir’de yardım standı açtı.

Terme Caddesi'nde açılan stantta çalışmalar hakkında bilgiler veren LÖSEV Halkla İlişkiler Koordinatörü Can Öney, "Ramazan'da daha yoğun bir şekilde yardımlarımızı ulaştırmaya gayret ediyoruz. Bizim 6 koli çeşidimiz var. Bu paketleri Lösev’e bağlı ailelerimize gönderiyoruz. Bu şekilde onlara yardımlarımızı iletmiş oluyoruz. Lösev gönüllüleri sayesinde ailelerimize kan ve trombosit de sağlayabiliyoruz. Aslında aklımıza gelebilecek her türlü ihtiyaçlarında Lösev onlara yardım alıyor ve yardımcı oluyor. ‘Bir Tuğlada Sen Koy’ diye bir projemiz vardı bu proje sonunda da Ankara İncek’te hastanemizi inşaa ettik. 400 yatak kapasiteli bu hastanede tedavi imkanı da sunabiliyoruz. Tabii ki bunu da tamamen ücretsiz bir şekilde yapıyoruz" diye konuştu.

Kırşehir’e ikinci gelişleri olduğunu belirten Öney, "İlk geldiğimizde üniversitede öğrencileri ve öğretim görevlilerini bilgilendirmek üzere seminerlerde vermiştik. Kırşehir’de vakfımıza üye 31 aile var. Kırşehirli ailelere yardımlarımızı ileteceğiz daha sonra Kırıkkale ardından Ankara olmak üzere yolumuza devam edeceğiz. TIR’ımızla ulaştığımız şehirlerde yapılan yardımların yanında Ankara’ dan vakıf merkezimizden sürekli olarak koli çıkışları oluyor. Bu kolilerin içinde de aynı şekilde kıyafet ve gıda yardımları oluyor. Yine bu paketlerde ailelere ulaştırılıyor" ifadelerini kullandı.

"PARASIZ PAZAR KURUYORUZ"

Geldikleri illerde LÖSEV iyilikler TIR’ı ile ‘Parasız Pazar’ kurdukların ifade eden Öney, açıklamasına şöyle devam etti: "TIR’larımızda yardım kumbaraları var. Vatandaşların kumbaraya bağışlarını ve her türlü yardımlarını hastalarımıza iletiyoruz. Maddi olarak da yardımlarda bulunuyoruz. Ayrıca hastalık ilk teşhis edildiği zaman bize başvuran hastalara gerekli değerlendirmelerden sonra yardımlar yapılıyor. Hem maddi yardım hem de ilaç yardımlarında bulunuyoruz. Eğer bulamadıkları ya da alamadıkları bir ilaç varsa ve bizim hastanemizde veya eczanemizde bulunuyorsa tamamen ücretsiz bir şekilde verebiliyoruz. Açtığımız stantlar ile ihtiyaç sahiplerine ‘Parasız Pazar’ kuruyoruz"

İyilik TIR'ında ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere kuru gıda, kırmızı et, ev eşyası, kalem, defter, kitap, kıyafet, ayakkabı, oyuncak gibi yardım eşyaları bulunuyor. Lösemi ve kanser hastası çocuklar için yollara çıkan iyilik TIR'ı, 12 ay boyunca 81 ilde Lösev’ e bağlı 20 binden fazla aileye yardım ulaştırıyor.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 169 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA