• Mardin7 °C
  • Diyarbakır7 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kurultay Salonunu İncelemeye Giden Akşener, Polis Engeliyle Karşılaştı
14 Mayıs 2016 Cumartesi 17:08

Kurultay Salonunu İncelemeye Giden Akşener, Polis Engeliyle Karşılaştı

MHP'de 4 genel başkan adayı, yarın olağanüstü kurultayı yapma kararı aldı. Genel başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan imzalı yazılı açıklamada “Yarın kurultayın yapılacağı adreste olacağız" ifadelerine...

MHP'de 4 genel başkan adayı, yarın olağanüstü kurultayı yapma kararı aldı. Genel başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan imzalı yazılı açıklamada “Yarın kurultayın yapılacağı adreste olacağız" ifadelerine yer verildi. Ortak açıklamanın ardından kurultayın yapılacağı Akyurt'taki Büyük Anadolu Oteli'ne giden Meral Akşener, salona girmek isteyince polis engeliyle karşılaştı.

Ankara 2. İcra Mahkemesi, Ankara 25. İcra Müdürlüğü’nün MHP'de olağanüstü kurultay yapılmasının engellenmesi kararına yapılan itirazı kabul etmiş ardından Gemerek Asliye Hukuk Mahkemesi olağanüstü kurultay için yeni bir tedbir kararı almıştı. Kararda kurultayın toplanamayacağına vurgu yapılmıştı. Valilik de mahkeme kararı gereği kurultayın yapılamayacağını açıklamıştı.

Tedbir kararı sonrasında ortak açıklama yapan MHP genel başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan, yarın tüm engellemelere rağmen kurultayı yapacaklarını duyurdu. Ortak açıklamanın ardından kurultay için kiralanan Akyurt'taki Büyük Anadolu Oteli'ne gelen Meral Akşener, salona girmek isteyince polis engeliyle karşılaştı. Toplantı salonuna giremeyen Akşener, Keçiören'deki Barcelo Ankara Altınel Otel'de basın açıklaması yaptı.

Kurultay yapılacak salon önünde alınan güvenlik önlemlerine tepki gösteren Akşener, "Şifahi olarak verildiği anlaşılan bir emirle polis memurlarını oraya dikip ve karşısında da bizi oraya dikmek gibi bir gayretin içinde olanlar yanılıyor. Oraya getirsinler bakalım dantel kefenli çakma kahramanları. Salon zincirle kapatılmış, mührü yok ve devlet memuru olan, ekmek parasının peşinde olan bu vatanın evlatlarını da oraya dikmişler. Hukuksuzluk herkesin paçasından aşağı akıyor ama biz eğer ülkücüysek, biz eğer Türk milliyetçisi isek bu hukuksuzluklara kesinlikle pabuç bırakmayacağımızı buradan ilan ediyorum." diye konuştu.

Akşener, diğer 3 genel başkan adayı ile birlikte yarın kongrenin yapılmasının planlandığı salonda olacaklarını söyledi. Akşener, şöyle konuştu: "Dördümüzün kararı şudur: Yarın biz orada olacağız. Yarın delegelerimiz de orada olacak. Hazirun cetvelimiz elimizde olacak. Yarın ille de salonda toplantı yapmaya gerek yoktur. İlle salon diye bir kavram tarif edilmez. Yarın biz oraya gideceğiz. Hazirun cetveliyle birlikte delegelerimizin orada olduğunu ve o kongrenin yapılacağını herkese göstereceğiz.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 136 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA