• Mardin23 °C
  • Diyarbakır26 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kredi Kooperatiflerine Borcu Olan Esnafa Ödeme Kolaylığı
12 Temmuz 2016 Salı 11:23

Kredi Kooperatiflerine Borcu Olan Esnafa Ödeme Kolaylığı

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, kredi kooperatiflerine 31 Mart 2016 tarihinden önce borcu olan ve borçları takibe düşmüş bulunan esnafların Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda ödeme kolaylığı getirildiğini...

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, kredi kooperatiflerine 31 Mart 2016 tarihinden önce borcu olan ve borçları takibe düşmüş bulunan esnafların Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda ödeme kolaylığı getirildiğini söyledi.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan yaptığı açıklamada, “Kredi borcu takibe düşmüş esnaflarımız açısından müjde niteliği taşıyan bu uygulamadan yararlanmak isteyen borçlu esnaflarımız en geç 29 Temmuz 2016 tarihine kadar kooperatife başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları gerekiyor.” dedi.

Borcu takibe düşmüş esnaflar açısından son uygulamanın büyük haklar getirdiğine vurgu yapan Başkan Bektaş Aslan açıklamasında şunları ifade etti:"Bakanlar Kurulu’nun 06.05.2016 tarih ve 29703 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren kararı ile Kooperatiflere kredi borcu bulunan esnaflara büyük kolaylıklar sağlandı. Borcu takibe düşmüş esnaflarımız uygulamadan faydalanmak istediklerinde asıl alacak tutarına; bankaca kooperatif blokeli ve mevduat hesaplarından alınan tutarlar, icra masrafları vs. hiçbir gecikme faizi hesabı yapılmayacak. Ayrıca borç (asıl alacak) tutarı defaten ödenmek istendiği taktirde faizsiz tahsil edilecektir. Borcun 12 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği taktirde, asıl alacak tutarına taahhüt tarihinden itibaren yüzde 8 faiz oranı üzerinden 12 aylık basit faiz hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan faiz tutarı (yapılandırmaya esas borç tutarı) 12 eşit taksit de tahsil edilecektir. Ayrıca borcun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği taktirde, asıl alacak tutarına taahhüt tarihinden itibaren yüzde 12 faiz oranı üzerinden 24 aylık basit faiz hesaplanacak ve asıl alacak tutarı ile hesaplanan 24 eşit taksit de tahsil edilecektir.”

Uygulamadan faydalanmak isteyen esnafların kooperatife başvuru yapmaları gerektiğini belirten Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, “31 Mart itibariyle takibe düşmüş tüm esnaf ve sanatkar arkadaşlarımızın bundan faydalanmasını istiyoruz. En kısa süre içerisinde bizlere müracaat ederlerse işleri de o şekilde sağlıklı sonuçlanır.” ifadelerini kullandı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 90 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA