• Mardin24 °C
  • Diyarbakır30 °C
  • Batman30 °C
  • Şırnak25 °C
  • İstanbul23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Koordinatör Büküş: Beceriksizliklerini Örtbas Etmeye Çalışıyorlar
03 Temmuz 2016 Pazar 17:03

Koordinatör Büküş: Beceriksizliklerini Örtbas Etmeye Çalışıyorlar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat'ta yürüttüğü projeleri eleştirmesine cevap verdi. Büküş, “Hedef saptırma çabalarıyla...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar'ın Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat'ta yürüttüğü projeleri eleştirmesine cevap verdi. Büküş, “Hedef saptırma çabalarıyla beceriksizliklerini örtbas etmeye çalışıyorlar.” dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısını kınayarak açıklamasına başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, "Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Birliğimize ve kardeşliğimize kasteden bu hainler hiçbir zaman muvaffak olamayacaklar." diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, Büyükşehir Belediyesi olarak Manavgat genelinde yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, “Gece gündüz sahada projelerimizin takibini yapıyoruz. Hizmet ederken vatandaşımızın huzur ortamının da bozulmaması için gayret gösteriyoruz. İlçe belediyesi, ilçe kurum ve kuruluşları ile karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde bu huzur ortamının zedelenmemesi için çaba gösteriyoruz. Ancak CHP ilçe başkanı, rutin bir şekilde basın açıklamaları yaparak gündeme gelmeye çalışıyor. Mübarek Ramazan ayında dahi vatandaşın huzurunu kaçırma çabasında olan bu kişi ve kişileri görmezden geliyoruz. Vatandaşımız bunlara itibar etmeyecek kadar yatırım ve hizmetlerin farkında. CHP zihniyeti Manavgat’ı yanlış projelerle kangrene çevirmeyi sürdürüyor. Her projede olduğu gibi büyükşehir Belediyemizin projelerinde de geçici bir süre vatandaşımız mağdur oluyor.” ifadelerini kullandı.

Antalya ve İbrahim Sözen caddelerinin alt ve üst yapı yenileme işlerini 1 Mayıs tarihinde bitirmeyi planladıklarını kaydeden Büküş, "Ancak biz bu projeye başlarken Manavgat’ın göz bebeği olan caddelerimizin altyapısının yıllardır bu denli ihmal edilebileceğini düşünmemiştik. Manavgat’ın hangi noktasını kazsak halının altına süpürülmüş pislikler misali üstü örtülmüş sorunlarla karşılaşıyoruz. Manavgat’ın en işlek caddelerinin alt kısmı adeta harabeye dönmüş durumda. Kaldırımların altında sığınak ve depolar yapılmasına izin verilmiş. Daha da şaşırtıcı olan, bu sığınak ve depoların iş yeri olarak kullanılmasına göz yumulmuş." şeklinde konuştu.

Büküş, yaptıkları hizmetleri ise şöyle sıraladı: "Caddelerimizdeki; 2200 metre içme suyu ve 1500 metre kanalizasyon hattını yenileyerek, caddelerimize 3550 metre yüksek kapasiteli yağmur suyu hattı kazandırdık. 14.000 metrekare kaldırım çalışması, 9000 ton sıcak asfalt uygulaması, 3500 metre karayolu tipi bordür, 3000 metre diyabaz bordür, 2100 metre mobese hattı ve peyzaj sulama sistemleri yapıldı. Bitki ekimleri ve 120 adet aydınlatma direği montajı sürüyor. Caddelerimize 2 adet asansörlü ve yürüyen merdivenli üst geçit de önümüzdeki günlerde kazandırılacak. Bunun yanı sıra Manavgat Köprüsü etrafındaki boru kirliliğini temizledik. Köprü etrafında ikisi devre dışı ikisi aktif 4 adet 200’lük içme suyu borusunu kaldırıp yerine tek bir güzergahta ilerleyen 600’lük çelik boru yerleştirdik. Bu çalışmaya paralel 4 mahallemizde yaptığımız vana yenileme ve ilave çalışmalarımız ile tarihte ilk olarak Manavgat içme suyunun doğu-batı ve batı-doğu yönünde transferini gerçekleştirdik. Bu çalışmanın bir artısı da ana hatta yaşanan herhangi bir arızada onlarca mahallemizde su kesintisi yaşanırken artık sadece arıza olan mahallemizde su kesintisi yaşanacak olması."

600 metrelik Atatürk ve Fevzi Paşa caddelerinin altyapısını yapıp Manavgat Belediyesi'ne teslim etmelerine rağmen neredeyse 6 aydır üst yapı çalışmalarının tamamlanmadığını ifade eden Büküş, "Özellikle vurgulamak isterim ki yaptıkları sadece üst yapı. Caddeden ağaçlar kesildi, demir ağaçlarla süslenmeye çalışılıyor. Yapımına neredeyse bir yıl önce başlanılan, haziran ayında açılışı yapılacak diye söz verilen Pazartesi Pazarı projesine vatandaşla dalga geçercesine Kubat konseriyle temel atma töreni yapılıyor." ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de ifade ettiği gibi ‘Manavgat kazanacaksa, biz kaybetmeye hazırız’ anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Büküş, "Manavgat’ın şehircilik ve belediyecilik anlamında hak ettiği yere gelmesi için elimizden geleni yapacağız.’’ şeklinde sözlerini tamamladı.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 115 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA