• Mardin23 °C
  • Diyarbakır26 °C
  • Batman22 °C
  • Şırnak21 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kocamaz’dan Mersinli İş Adamlarına Açık Mektup
21 Haziran 2016 Salı 14:33

Kocamaz’dan Mersinli İş Adamlarına Açık Mektup

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şahsi sosyal medya hesabından yazdığı mektupla Mersinli iş adamlarını ve sivil toplum kuruluşlarını Mersin İdmanyurdu’na desteğe çağırdı. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı...

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz şahsi sosyal medya hesabından yazdığı mektupla Mersinli iş adamlarını ve sivil toplum kuruluşlarını Mersin İdmanyurdu’na desteğe çağırdı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, geçtiğimiz sezon 80 milyon lira borçla Spor Toto Süper Lig’den PTT 1. Lig'e düşen Mersin İdmanyurdu için sosyal medya hesabından bir mektup yayınladı. Kocamaz, yaşanan mali sıkıntılar ve çözümlenemeyen transfer sorunları nedeniyle zor günler geçiren Mersin İdmanyurdu'na Mersin’deki kamu kurum ve kuruluşlarını, iş adamlarını ve sivil toplum kuruluşlarını destek olmaya davet etti.

Burhanettin Kocamaz, mektubunda şunları yazdı:

"Mersinimizde gösterdiğiniz ticari faaliyetler nedeniyle ülke ekonomisine ve istihdamına yaptığınız katkılar yadsınamaz. Bu katkılarınız için sizlere öncelikle ve özellikle teşekkürü bir borç biliyoruz.

Sizler de takdir edersiniz ki bu kent hepimizin ortak paydasıdır. Bu kentte yaşıyoruz, ekmeğimizi buradan kazanıyoruz. Tabii ki ekmeğimizi kazanırken zaman zaman gerek trafik, gerekse hava ve görüntü kirliliği şeklinde kentimiz için bazı olumsuzluklar yaşadığımız, halkımıza zaman zaman sıkıntılar yaşattığımız bir gerçektir. Sizler üretim yaparken, ülkemize ve şahsınıza yönelik ekonomik katkılar sağlarken halkımızın bize kadar ulaşan şikayetleriyle muhatap olduğumuzu da bilmenizi istiyorum. Elbette biz büyük bir aileyiz ve bu kentin sorunları da hepimizi doğrudan ya da dolaylı yollardan etkilemektedir.

Kentin geleceğine yönelik planlanan yatırımlar gerçekleştirildiğinde Mersin bugünkü konumundan daha ileri noktalara ulaşacak, halkımızın ekonomik seviyesi de giderek artacaktır. Bu durumda kentimizin her yönden bir marka kent olabilmesi ve hak ettiği yerlere gelebilmesi en büyük arzumuzdur. Sizler de takdir edersiniz ki kentimizi gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında temsil edecek inanç, kültür, lojistik, liman, serbest bölge, OSB’ler, tarım, turizm, spor ve bize özgü lezzetler açısından önemli objelerimiz vardır. İşte bu objelerden birisi de Mersin İdman Yurdumuzdur.

Mersin İdman Yurdumuz maalesef kent paydaşlarının ilgisizliği ve sahipsizlik nedeniyle ehliyetsiz ellere bırakılmış, bir taraftan borç batağına sürüklenirken, diğer taraftan bir alt kümeye düşerek hepimizi üzüntüye sevk etmiştir. Bildiğiniz gibi bu kayıtsızlık en son kongrede de açık bir şekilde görülmüştür. Mersin İdman Yurdu iki yıldır transfer yapamıyor. Transfer tahtası oyuncu ve teknik heyete olan borçlar nedeniyle kapalıdır. Bu nedenlerle zaman zaman kentin ileri gelenlerine, siyasilere, oda ve derneklerimize, iş adamlarımıza taşın altına ellerini koymaları yönünde, destek çağrıları yapıyoruz.

Bu kulübün şu anda toplamda 80.000.000 TL civarında bir borcu vardır. Ancak transfer tahtasının açılıp kulübün transfer yapabilmesi için de acil 15.000.000 TL'ye ihtiyaç vardır. Kulübün bir taraftan bu acil kaynağı bulup, transfer çalışmalarına başlaması, diğer taraftan da kurumsallaşma adına şirketleşme çalışmalarına başlaması gerekir.

Bu nedenle yarınlarda nadim olmamak düşüncesiyle sizleri gücünüz oranında kulübümüze destek vermeye çağırıyorum. Bir hafta içerisinde bu kaynağın bulunamaması halinde, kulübe gelir sağlayacak 5 oyuncu da elimizden çıkacak ve kulüp daha da çıkmaza girecektir.

Bu kentin sorumluluk taşıyan bir yöneticisi olarak sizleri bu konuda bilgilendirmek başta benim hemşehrilik görevimdir. Zira yarınlar geç olabilir. Bu da hepimiz için bir pişmanlık vesilesi olabilir.

Konunun aciliyetine binaen, zaman darlığı nedeniyle bu çağrı yazısının ancak bu şekilde gönderilme mecburiyeti hasıl olmuştur. Lütfen bunu bir nezaketsizlik olarak değerlendirmeyiniz.

Kulübe katkı sağlayan Mersin ve Mersin İdman Yurdu gönüllülerini istedikleri takdirde yaptıkları ya da yapamadıkları katkı oranlarıyla birlikte kamuoyuna açıklamayı da bir görev sayıyorum.

Bütün bu nedenlerle sizleri bu kentin bir yerel yöneticisi olarak göreve davet ediyor, yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ediyorum."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 248 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Diyarbakır’da şehrin kenarında saklı kuş cenneti
  • Orhan Demirdal ölümünün 17. yıldönümünde kabri başında anılacak
  • Yenişehir’de temizlik çalışması
  • Vekillerden Başkan Uğurlu’ya ziyaret
  • Bu kurs gençlerin gözdesi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA