• Mardin35 °C
  • Diyarbakır34 °C
  • Batman35 °C
  • Şırnak30 °C
  • İstanbul30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kocaeli Valiliği Bayram İçin Ek Tedbirler Aldı
28 Haziran 2016 Salı 11:33

Kocaeli Valiliği Bayram İçin Ek Tedbirler Aldı

Kocaeli Valiliği, vatandaşların bayramını güven ve huzur içinde geçirmeleri amacıyla bir dizi tedbir aldı.Kocaeli Valiliği, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısı ile ek güvenlik önlemleri aldığını duyurdu. Kocaeli Valiliği'nce yapılan açıklamada...

Kocaeli Valiliği, vatandaşların bayramını güven ve huzur içinde geçirmeleri amacıyla bir dizi tedbir aldı.

Kocaeli Valiliği, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısı ile ek güvenlik önlemleri aldığını duyurdu. Kocaeli Valiliği'nce yapılan açıklamada alınan ek tedbirler şöyle sıralandı:

GÜVENLİK TEDBİRLERİ

" - İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, sorumluluk bölgelerinde umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde denetime ağırlık verecek, devriye hizmetlerini artıracak, trafik kontrollerini mevcut genelgeler doğrultusunda sürdüreceklerdir. Trafik akışının düzenli sağlanması için gerekli tedbirler alınacaktır. Bayram öncesi ve dönüş sırasında otoyol, D-100 ve D-130 karayollarında ekip sayıları artırılacak ve riskli noktalarda ekip bulundurulacaktır.

- Bayram öncesi ve sonrası oluşacak yoğunluk da dikkate alınarak Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından TEM Otoyolunda 01 Temmuz 2016/ 07 Temmuz 2016 tarihleri arasında İstanbul- Ankara istikametinde ve 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ankara-İstanbul istikametinde her 5 km. de bir trafik ekibi görevlendirilerek denetim yapılacaktır. Aynı uygulama, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından İzmit - Kandıra (Kefken - Kerpe güzergahı dahil) güzergahında uygulanacaktır.

- 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanunun ilgili maddelerine istinaden, bayram süresince silah atılmasına müsaade edilmemesi, Kanun hükümlerine aykırı hareket edenlerin takip edilerek adli ve idari tahkikat yapılması sağlanacaktır.

- Bayram öncesi alışverişi yapanların hırsızlık, kapkaç, yankesicilik gibi yasadışı faaliyetlerle mağdur olmasını önlemek maksadıyla resmi ve sivil ekipler görevlendirilecektir.

ALTYAPI TEDBİRLERİ

- Belediye başkanlıkları, iş yeri denetim faaliyetlerine ağırlık verecek, yangın, kanalizasyon ve su arızalarına karşı mevcut planlarını gözden geçirecek, nöbetçi ekipler takviye edilecek, olası durumlara karşı hazırlıklı olacaklardır. Halkın istek ve şikâyetlerini bildirecekleri telefon numaraları yazılı ve görsel medya aracılığı ile vatandaşlarımıza duyurulacaktır.

- Herhangi bir elektrik kesintisi yaşanmaması için SEDAŞ tarafından gerekli tüm tedbirler alınarak, eksiklik varsa derhal giderilmesi ve arızaya anında müdahale edilebilmesi için bağlı birimlerindeki personel sayısının takviye edilmesi sağlanacaktır.

- Haberleşmenin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için TELEKOM tarafından gerekli tüm tedbirler alınacaktır.

- İSU Genel Müdürlüğü içme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara müdahale için yeterli ekip görevlendirecektir.

ULAŞIM TEDBRİLERİ

- Otoyol, D-100, D-130 ve Kandıra yolunda trafiğin aksamadan yürütülmesi için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kocaeli İl Jandarma Komutanlığınca gerekli önlemler alınacaktır.

- Karayolları 14.Şube Şefliği, Tütünçiftlik Bakım İşletme Şefliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, sorumluluk alanlarındaki yolların trafiğe açık tutulması için gerekli çalışmaları yapacak, acil müdahale ekipleri oluşturulacaktır.

- 02 Temmuz 2016 - 10 Temmuz 2016 tarihleri arasında yol yapım, bakım ve onarım çalışması yapılmayacak ve yollar sürekli ulaşıma açık tutulacaktır.

SAĞLIK TEDBİRLERİ

- İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vermek suretiyle, nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli tedbirleri alacaktır. Hastane ve diğer sağlık birimlerinde hizmetlerin kesintisiz yürütülmesi için personel planlaması yapılacaktır.

- 112 Acil Servis hizmeti aksatılmadan yürütülecektir.

DENETİM TEDBİRLERİ

- İlimizde faaliyet gösteren lokanta, pastane, fırın gibi gıda maddeleri üreten işyerleri Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve belediye zabıta ekiplerince etkin bir şekilde denetlenecektir.

- Bayram öncesi vatandaşlarımızın alışverişlerini güven ve huzur ortamı içerisinde yapmalarını temin açısından güvenlik güçleri ve belediye zabıtaları denetimlerini sıklaştıracaklardır. İlçe kaymakamlıkları da belirtilen hususlarla ilgili olarak benzer tedbirleri alacak ve uygulayacaklar."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 138 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • “Tayyip amca çaya bekleriz” pankartına kayıtsız kalmadı
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin’de
  • Erdoğan, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezini ziyaret etti
  • MÜSİAD Mardin Şubesinden Cumhurbaşkanına destek
  • Mustafa Özbey: Aslanapa, Kütahya’da AK Parti’nin daima kalesi olmuştur
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA