• Mardin9 °C
  • Diyarbakır8 °C
  • Batman8 °C
  • Şırnak4 °C
  • İstanbul15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırşehir ‘ahilik Haftası’ Kutlamaları Ve ‘kitap Günleri ‘ne Hazırlanıyor
21 Mayıs 2016 Cumartesi 19:03

Kırşehir ‘ahilik Haftası’ Kutlamaları Ve ‘kitap Günleri ‘ne Hazırlanıyor

Kırşehir’de ‘Ahilik Haftası’ kutlamaları 23 Mayıs Pazartesi günü dualarla başlayacak. ‘Ahilik Haftası’ kutlamaları kapsamında 1.‘Kitap Günleri ‘etkinliği de aynı gün başlayacak. Kırşehir’de Ahilik Haftası kutlamaları ve...

Kırşehir’de ‘Ahilik Haftası’ kutlamaları 23 Mayıs Pazartesi günü dualarla başlayacak. ‘Ahilik Haftası’ kutlamaları kapsamında 1.‘Kitap Günleri ‘etkinliği de aynı gün başlayacak.

Kırşehir’de Ahilik Haftası kutlamaları ve 1.‘Kitap Günleri ‘etkinliğinin 23 Mayıs Pazartesi günü başlayacağını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şöyle konuştu; "Ahilik Haftası'nda ilimizde birçok ilden ve ülkeden gelen misafirleri ağırlayacağız. Yedi gün boyunca misafirlerimize Ahiliği anlatmaya çalışarak, bu eşsiz felsefenin ruhunu birlikte özümsemek için bir araya geleceğiz. Eli açık, cömert, yiğit gibi anlamlara gelen Ahilik, Anadolu halkının ekonomik ve kültürel yaşamında önemli bir boyut oluştururken, dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir. Ahilik, işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve namuslu yönetimin simgesidir.”

‘KİTAP GÜNLERİ’ NDE 40 YAYINEVİ, 30 DAN FAZLA ÜNLÜ YAZAR KIRŞEHİRLİLER İLE BULUŞACAK

Ahilik Haftası kutlamalarında Kırşehir Belediyesi'nin organizasyonu ve Halkbank’ın sponsorluğunda düzenlenen 1. Kitap Günleri etkinliğinde 40 yayınevi ve 30’dan fazla ünlü yazarın Kırşehirliler ile buluşacağını ifade eden Bahçeci, Aşıkpaşa, Yunus Emre, Ahi Evran, Hacı Bektaş, Süleyman Türkmani gibi mana iklimine sahip olmuş kişilerin diyarı olan Kırşehir’in, tarih, kültür ve jeotermal turizmi ile de son zamanlarda İç Anadolu'nun parlayan yıldızı haline geldiğini söyledi.

Ayrıca, ‘Kitap Günleri’ etkinliği ile çocuklara tasarrufu ve kitap okuma alışkanlığını yerleştirmek amacıyla ücretsiz kitap kumbarası dağıtımı yapılacağını belirten Başkan Bahçeci, “Çocuklarımız biriktirdiği paralarla kitap alıp, kitap okuma alışkanlığı kazandırılacak. Bu organizasyon, gençlerimizin ve ailelerimizin kitap okuma alışkanlığını güçlendirerek onların düşünce dünyalarını zenginleştiren, medeniyet tasavvurlarını genişleten ve toplumsal bilinci yüksek, donanımlı insanlara dönüşmesini sağlayan önemli bir organizasyondur. Kitap günlerinde okurların; yayıncı ve yazarlarla bir araya gelmesi ile kentte sosyal ve kültürel bir kalkınma olacaktır.” dedi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 148 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA