• Mardin12 °C
  • Diyarbakır9 °C
  • Batman11 °C
  • Şırnak8 °C
  • İstanbul10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu: Ceplerine Yumurta Koyup Şehit Cenazesine Gelmişler
21 Mayıs 2016 Cumartesi 12:33

Kılıçdaroğlu: Ceplerine Yumurta Koyup Şehit Cenazesine Gelmişler

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ceplerine yumurta koyup şehit cenazesine gelmişler. Şehit cenazesine geliyorlar. Ceplerine yumurta koyup geliyorlar. Niçin? Şehidin cenazesini kılmak için değil. Şehidi istismar etmek...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ceplerine yumurta koyup şehit cenazesine gelmişler. Şehit cenazesine geliyorlar. Ceplerine yumurta koyup geliyorlar. Niçin? Şehidin cenazesini kılmak için değil. Şehidi istismar etmek için geliyorlar. Ve yumurta atıyorlar. Şehitlere saygısızlık bizatihi en büyük terör eylemidir.” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya’da düzenlediği 26. Dönem 1. Çalışma ve Değrlendirme Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, dün Ankara Kocatepe Camii’nde katıldığı şehit cenazesi töreninde kendisine yapılan yumurtalı saldırıyı değerlendirdi.

“Dün şehit cenazesine katıldık. Bir kişi önce 'Bu şehit cenazesinde sizin ne işiniz var?' diye bir soru sordu. Arkasından protestolar gelmeye başladı.” diyen Kılıçdaroğlu; “Şehit ailelerine gittiğimiz zaman onlar bize zaman zaman sitemde bulunurlar. 'Niye bu terörü bitirmiyorsunuz?' diye. Her gittiğim şehit evinde bu soru bana sorulmuştur. 'Siz meclistesiniz. Siz Cumhuriyet Halk Partisisiniz. Niye biraraya gelip bu terörü bitirmiyorsunuz? Acı bizim ocağımıza düşüyor.' Doğru acı onların ocağını düşüyor. Neden bunu yapmıyorsunuz? Biz de dilimizin döndüğü kadar kendimizi anlatmaya çalışıyoruz. Ama dün farklı bir tabloydu. Ceplerine yumurta koyup şehit cenazesine gelmişler. Şehit cenazesine geliyorlar. Ceplerine yumurta koyup geliyorlar. Niçin? Şehidin cenazesini kılmak için değil. Şehidi istismar etmek için geliyorlar. Ve yumurta atıyorlar. Şehitlere saygısızlık bizatihi en büyük terör eylemidir. Bütün Ankara’daki savcılara açık ve net çağrıda bulunuyorum. Bu teröristleri yakalamak ey savcı senin görevindir. Ey emniyet senin görevindir. Bu alçaklara hesabını sormak zorundasınız.” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Akıllarınca şöyle bir şey yapacaklar. Efendim CHP’nin terörle bağlantısı var. Bunu halkın kafasına yerleştirmeye çalışıyorlar. Daha önce söyledim. Grupta söyledim. Şimdi burada Antalya’da söylüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’ni terörle bir göstermek isteyenler veya böyle bir çaba içinde olanlar, açık ve net söylüyorum. Namussuz insanlardır, alçak insanlardır, şerefsiz insanlardır. Böyle bir şerefsizliği yapıyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi çağdaş uygarlık için mücadele eden bir parti. Hiç kimseyi düşüncesinden ötürü suçlamayan bir partidir. Hiç kimsenin inancına dokunmayan bir partidir. Biz inanç konusunda o kadar hassasız ki şehit cenazelerine katılırım, bana orada gazeteciler soru sorarlar. Şu cevabı veririm. ‘Burası camidir. Caminin avlusudur. Burası siyaset yeri değildir. Ben burada siyasi sorulara cevap vermem’ derim. Neden? Oradaki bütün inançlı insanlara duyduğum saygıdan ötürü. Ama bunlar şehit cenazelerini istismar ediyorlar. Ben hayatımın her döneminde mücadele yaptım. Sanıyorlar ki iki yumurta atacağız, Kılıçdaroğlu bir daha gelmeyecek. İnadına geleceğim, inadına. Şehide saygısızlık yaptılar. İbadete de saygısızlık yaptılar. İbadet yerine de saygısızlık yaptılar. Böyle bir saygısızlık ilk kez oluyor. Bir de bunlar sözde müslüman geçiniyorlar. Sizin müslümanlıkla yakından uzaktan hiçbir ilginiz yok. Şehidine saygı duymayan bir insan Müslüman olamaz, insan da olamaz. Bunların birer piyon olduğunu biliyorum. Arkasındaki alçaklara sesleniyorum. Neden fareler gibi karanlıklara gizleniyorsunuz? Neden siz erkekçe karşıma çıkmıyorsunuz? Adam gibi çıkmıyorsunuz? Birer birer de değil. İstiyorsanız topunuz gelin. Böyle bir rezalet olabilir mi? Saklanacaksın piyon kullanacaksın.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 125 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Bu defa yavru köpekler için seferber oldular
  • GKV’li Bilge Temel, Felsefe Olimpiyatlarında ikinci oldu
  • Zonguldak sis altında
  • Başkan Uğurlu, 4,5 yıldaki hizmetlerini anlattı
  • ‘Türkiye’nin En Büyük 500 Özel Şirketi’ belli oldu
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA