• Mardin23 °C
  • Diyarbakır25 °C
  • Batman24 °C
  • Şırnak18 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayserideki Camilerde Bayram Temizliği
29 Haziran 2016 Çarşamba 17:28

Kayseri'deki Camilerde Bayram Temizliği

Kayseri’de Melikgazi Belediyesi yaklaşan bayram öncesinde, ilçe sınırları içerisinde yer alan 274 caminin bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve cami içi temizliğini tamamladı. Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, meclis kararı...

Kayseri’de Melikgazi Belediyesi yaklaşan bayram öncesinde, ilçe sınırları içerisinde yer alan 274 caminin bakım, onarım, çevre düzenlemesi ve cami içi temizliğini tamamladı.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, meclis kararı ile ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin ihtiyaçlarına göre eksikliklerinin giderildiğini bildirdi. Cami halılarının değiştirilmesi, WC yapımı, onarımları, inşaat malzeme yardımı, cami kubbelerin bakır korunması, yalıtım için mantolama yapılması, pencerelerin değiştirilmesi, çevre düzenlemelerin yapılması gibi birçok hizmetin yerine getirildiğini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, bu yatırım ve hizmetlerin yerine getirilebilmesi için Melikgazi Belediye Meclisi’nde karar alındığını belirtti.

Melikgazi ilçe sınırları içerisinde 274 caminin bulunduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti: “Melikgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve ilçe genelinde 274 camilerin temizliğinin yapılması için ‘Cami Temizlik Ekibi’ bulunmaktadır. Bu ekip genel temizlik çalışması yapmaktadır. Ancak camilerin birde bakım onarım, eskiyen halıların değiştirilmesi, WC’lerin bakım onarımlarının karşılanması ve boya gibi eksiklikleri bulunmaktadır. Bu hizmetlerin sunulabilmesi için Melikgazi Belediye Meclisi'nden oy birliği ile karar alındı. İlçe sınırları içerinde yer alan 274 caminin 35 tanesi tarihi camidir. 35 cami kültür varlıkları arasında yer almaktadır. Bu camilere özel çalışma gerekmektedir. Ayrıca camilerin bakım ve onarım işleri ile çevre düzenlemesi, bahçe bakımı ve ağaçların ilaçlanması, gübrelenmesi gibi çalışmalar da yine Melikgazi Belediyesi’nce gerçekleştirilmektedir. Ramazan ayı öncesi ve süresince tüm camilerimizde genel temizlik yapıldı. Yani camilerimiz bayrama hazır.”

Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan camilerin bayramlarda ve özel gün ve gecelerde gül suyu ile yıkandığını sözlerine ekledi.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 97 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA