• Mardin23 °C
  • Diyarbakır26 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kastamonu, Çankırı Ve Sinop’un Yatırım Ön Fizibilite Raporları Hazır
28 Haziran 2016 Salı 10:38

Kastamonu, Çankırı Ve Sinop’un Yatırım Ön Fizibilite Raporları Hazır

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde potansiyel sektörlerde yatırımı kolaylaştıracak 9 ana sektörde yatırım ön fizibilite raporu hazırladı. KUZKA’nın ana sorumluluk bölgesi içinde yer alan Kastamonu,...

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde potansiyel sektörlerde yatırımı kolaylaştıracak 9 ana sektörde yatırım ön fizibilite raporu hazırladı.

KUZKA’nın ana sorumluluk bölgesi içinde yer alan Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta mevcut yatırım potansiyelinin değerlendirilmesi amacıyla bölge yatırımcılarının da görüşlerinin alındığı 9 ana sektörde ön fizibilite raporları hazırlandı. Hazırlanan ön fizibilite raporları özellikle üç ilde yatırım potansiyeli bulunan 'güneş enerji santrali, özel hastane, etli tavuk (broiler) yetiştiriciliği, masif mobilya üretimi, modüler mobilya üretimi, peynir altı suyu konsantresi üretimi, rüzgar enerjisi santrali, özel öğrenci yurdu ve termal otel ile sağlık merkezi' gibi yatırımların bölgeye çekilmesini amaçlıyor.

Raporda yapılacak yatırımın özellikle hangi bölgeye uygunluğunun yanı sıra yatırım tutarı, işletme sermayesi tutarı, finansman ihtiyacı, işletme gelir ve giderleri ile işletme kapasite kullanım oranları gibi bilgiler yatırımcıya sunuluyor. Yatırımcılar tarafından yatırımın fizibilite olup olmadığının belirlenmesi, riski düşük ve getirisi büyük yatırım alanlarında değerlendirmek amacıyla hazırlanan ‘ön fizibilite’ raporları bölge illerinde doğal kaynaklara uygun, gelişme şansına sahip, insan kaynağı yapısına elverişli, çeşitli teşvik ve destek mekanizmaları ile desteklenebilecek 9 yatırım alanında yatırımcılar için rehber görevi görecek şekilde özel sektör temsilcilerinin önerileri dikkate alınarak hazırlandı. Hazırlanan raporlar hem bölge içi yatırımcılara yön gösterir nitelikte olup, aynı zamanda bölge dışından yatırımcıları da bölgeye yönlendirmeyi amaçlamakta.

'Yatırım Ön Fizibilite Raporları'na Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı kurumsal web sitesinde (www.kuzka.gov.tr) 'Planlama' başlığı altında yer alan 'Sektörel Raporlar' ve 'Analizler' sekmesinden ulaşılabiliyor.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 78 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA