• Mardin4 °C
  • Diyarbakır5 °C
  • Batman5 °C
  • Şırnak4 °C
  • İstanbul9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadir Topbaş: Dilerim Ki Bütün Siyasi Partilerde Bu Atmosfer Hakim Olsun
22 Mayıs 2016 Pazar 17:38

Kadir Topbaş: Dilerim Ki Bütün Siyasi Partilerde Bu Atmosfer Hakim Olsun

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti kongresini değerlendirdi. Topbaş, “Burada bir şey dikkatinizi çekmiştir mutlaka. Temayül yoklamalarında Sayın Binali Yıldırım’ın çıkmasına ve tek aday olmasına rağmen...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti kongresini değerlendirdi.

Topbaş, “Burada bir şey dikkatinizi çekmiştir mutlaka. Temayül yoklamalarında Sayın Binali Yıldırım’ın çıkmasına ve tek aday olmasına rağmen Türkiye’nin her tarafından delegeler kalktı buraya kadar geldi oy kullanmak için. Nasıl olsa sonuç belli demiyorlar diyorlar ki ben ülkeme hizmette bana düşen, verilen görevi yerine getirmem lazım. AK Parti anlayışı budur. Burada sen, ben meselesi değil, bir kavga ortamı değil. Dilerim ki bütün siyasi partilerde hatta STK’larda bile bu atmosfer hakim olsun.” diye konuştu.

AK Parti'nin 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde soruları cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, şunları dile getirdi: “AK Parti şahıslara bağlı olmayan bir siyasi hareket. Cumhurbaşkanımızın parti kuruluşunda ifade ettiği buydu. Arzu ediyoruz ki siyasi hareket kişilere bağlı olmasın ve kendine göre bir yapısı ve kurgusu olsun. Bizim tabi kurucu genel başkanımız Türkiye’nin kendi hedef ve ideallerini hayata geçirmeye ve Türkiye’yi hak ettiği yere taşımak için bir siyasi hareketi başlattı. Birçok o zamanki yazılarda görmüşüzdür ‘taşranın, Anadolu’nun ayak sesleri’ dendi. Burada görev değişimi hiç önemli değil. Şurada bir pankart görüyorum ‘mesele koltuk değil siz hala anlamadınız mı’ diye. Burada koltuk meselesi değil bugün bu koltukta biri veya yarın bir başkası oturur ama ideallerini, hedeflerini doğru koymuşsa hedefine mutlaka ulaşır Türkiye.

“DİLERİM Kİ BÜTÜN SİYASİ PARTİLERDE BU ATMOSFER HAKİM OLSUN”

Topbaş, kongreye ilişkin “Burada bir şey dikkatinizi çekmiştir mutlaka. Temayül yoklamalarında Sayın Binali Yıldırım’ın çıkmasına ve tek aday olmasına rağmen Türkiye’nin her tarafından delegeler kalktı buraya kadar geldi oy kullanmak için. Nasıl olsa sonuç belli demiyorlar diyorlar ki ben ülkeme hizmette bana düşen, verilen görevi yerine getirmem lazım. AK Parti anlayışı budur. Burada sen, ben meselesi değil, bir kavga ortamı değil. Dilerim ki bütün siyasi partilerde hatta STK’larda bile bu atmosfer hakim olsun.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN BU DAVAYA, ÜLKEYE OLAN SEVDASINI BİLİYORUM”

İnsanoğlunun hayatında tarihi süresi içerisinde birtakım rejimlerden geçildi. Kabile devletlerinden site devletlerine, şehir devletlerine, imparatorluklara kadar her şey geçti. Ama şimdi yeni, ileri demokrasiyi konuşuyoruz. Başkanlık sistemi bizim belediye başkanlığı işte, biz, başkanlık sistemi bu. Partili cumhurbaşkanı diyorlar, neden olmasın. Ya işte affedersiniz yalandan ben tarafsızım, partisizim. Rahmetli Özal partisiz miydi? Nasıl söylenir bunlar? Bunları değil gerçekten gelsin partisinden seçilsin, halkı, devleti yönetecek kademeleri aradan kaldırarak bunun birtakım denetim sistemleri var. Bizim de Sayıştay denetimi, meclis denetimi, yargı denetimimiz var bizde. Sayın Cumhurbaşkanımızın Belediye Başkanlığı da dahil döneminde Türkiye’de ve İstanbul’da ne kadar çok şeyler yapıldı. Yaptıkları şeylerde şunlar yanlıştır diyebileceğimiz kaç tane şey sayabilirsiniz. Demek ki ülkesini, vatanını, milletini seven bir yönetim kadrosu var. Bu ülkeyi istiyor ki hak ettiği yere taşıyalım. Ben 43 yıldan beri Sayın Cumhurbaşkanımızla siyaset içerisindeyim. Yıllardır onun bu davaya, ülkeye olan sevdasını bilen birisiyim. Bu ülke adına ne yapılması gerekirse onu yapar. Şahıslar önemlidir ama bir yere kadar ülkemiz çok daha önemlidir.

“TERÖR OLAYINI BİR SİSTEM OLARAK GÖRÜYORUM”

Gelişen bir Türkiye var. Ekonomisini hızlı geliştiren, milli savunma sanayinde ciddi başarılara imza atan, dünyada 3. ülke olarak insansız hava aracını yapan bir ülke var, tankını, topunu, uçağını yapan bir ülke var. Gelişen ülke dosta gurur verirken birçok ülkelerin de zannediyorum ki karşı bir duruşları var, duruşları olacaktır. Türkiye burada istikrarlı yürüyüşünü yaparken maalesef bazı mihraklarca Türkiye’nin içinde birtakım sıkıntılar oluşturulmakta. 78 milyonluk büyük bir devlet, millet olarak, mozaik olarak, Çanakkale’de birlikte omuz omuza zaten düşmana karşı bir savaş vermişiz bu topraklarda hepimiz eşit haklara sahibiz ve birlikte yaşamaktayız. Böyle bir süreçte ben diyorum ki şahsi görüşüm bu terör olayını bir sistem olarak görüyorum. Terör dünyada maalesef kullanılan sektör haline geldi. Yani burada maalesef ülkelerin sıkıntılı yaşamalarını, yönetimlerin rahatsız olmasını, istikrarın bozulmasını arzu eden bir sistem var. Buna dur demek hepimize bir görev olarak düşmektedir.”

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 93 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA