• Mardin7 °C
  • Diyarbakır8 °C
  • Batman6 °C
  • Şırnak3 °C
  • İstanbul12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri Sahiplerini Buldu
03 Mayıs 2016 Salı 13:43

'İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri' Sahiplerini Buldu

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) tarafından her yıl gerçekleştirilen, 'İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri' sahiplerini buldu.TSSD'nin her yıl yaptığı 'İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri' Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda...

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği (TSSD) tarafından her yıl gerçekleştirilen, 'İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri' sahiplerini buldu.

TSSD'nin her yıl yaptığı 'İnsanlığın Gerçek Dostları Ödülleri' Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda dün akşam düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Konu ile ilgili konuşan TSSD Genel Başkanı Dr. Mustafa Aydın, amaçlarının topluma mesajlar vererek, yeniden bilinçlendirme adına 21. Yüzyılın vebası olan sigaranın zararlarını insanlara anlatmak olduğunu söyledi.

Sigara ile mücadelede önemli bir yer tutan 4207 nolu sayılı kanunun mimarı Tokat eski milletvekili Ahmet Feyzi İnceöz de, tüm partilerin ortak çalışması ile 4207 nolu yasayı çıkardıklarını ve kendilerinden sonra ise AK Parti’nin başarılı bir şekilde sigarayla mücadelede alanı genişleterek daha etkili çalışmalar yürüttüğünü ifade etti.

ÖDÜL DAĞILIMI ŞÖYLE

Törende, ödüle layık görülen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun ödülünü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Prof. Dr. Erman Tuncer, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in ödülünü Vali Yardımcısı Hasan Öztürk, Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın ödülünü yeğeni Hakan Sancar, Amerika'da yaşayan Prof. Dr. Mehmet Öz'ün ödülünü ise babası Prof. Dr. Mustafa Öz aldı.

Gecede; Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Onursal Üyesi Betül Mardin, İngiltere-Türkiye Sağlık Elemanları Birliği Başkanı (ITSEB) Ali Demirbağ, ve köşe yazarı Cengiz Semercioğlu'da ödül aldı.

TSSD Özel Ödülü'nü atık ve artık malzemelerden yaptığı 43 eserin satışından elde ettiği geliri sigara içmemeleri koşuluyla kız tıp öğrencilerine veren Zeynep Elbeyli layık görüldü.

Törende Türkiye genelinde Yükseköğretim Kurulu iş birliği ile üniversiteler arasında gerçekleştirilen 'Ohh! Dünya Varmış' şiir yarışmasında birinci olan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencisi Ebru Asan'a ödülü verildi. Asan'ın şiirini, şair Ahmet Selçuk İlkan okudu.

Ardahan Vali̇si̇ Ahmet Deni̇z, Yazar Abdullah Çolak, Televizyon Sunucusu İkbal Gürpınar ve Di̇yanet İşleri̇ Başkanlığı Di̇n İşleri̇ Yüksek Kurulu da Teşekkür Ödülü'ne değer bulundu.

Ödüllerin verilmesinin ardından, İstanbul Aydın Üniversitesi Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu Moda Tasarım Programı tarafından hazırlanan 'Yeşil Yaylalarında Tulum Kemençe Sesi, Mavi Denizde Taka Sesleri Sevdamız Karadeniz Koleksiyonu Defilesi' gerçekleştirildi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 123 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA