• Mardin13 °C
  • Diyarbakır12 °C
  • Batman10 °C
  • Şırnak6 °C
  • İstanbul9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk Etap ‘uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ Tamamlandı
16 Mayıs 2016 Pazartesi 15:13

İlk Etap ‘uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ Tamamlandı

Yüreğir Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Yüreğir Kültür Merkezi’nde ilk etap ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ tamamlandı....

Yüreğir Belediyesi ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Yüreğir Kültür Merkezi’nde ilk etap ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ tamamlandı. Kursiyerlerin sertifikalarını Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen birlikte verdiler.

Adana ekonomisine ve istihdama katkı sağlamak amacıyla KOSGEB ile yürütülen görüşmeler neticesinde geçen yıl yeni bir projeye imza atan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kültür Merkezi’nde KOSGEB onaylı ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin ikincisine katılan kursiyerlere sertifikalarını verdi. 30 kursiyer 24 saati uygulamalı olmak üzere toplam 70 saat eğitim gördüler.

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Projesi kapsamında KOSGEB Adana İl Müdürü Hüseyin Şen, kursu başarı ile bitiren kursiyerlerin yeni kuracakları işyerinin kuruluş giderleri, makine teçhizat giderleri ve işletme giderleri için KOSGEB desteği ile 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi şeklinde destekleneceğini belirtti. Katkılarından dolayı Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a teşekkür etti.

70 saat eğitimi tamamlayarak sertifika almaya hak kazan adaylar iş planlarını oluşturacaklar. İş planları KOSGEB tarafından kabul gördüğü takdirde ise ‘Yeni Girişimci’ desteği alacaklar.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi kursunu tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'a ve KOSGEB'e teşekkür ettiler. Artık işlerini büyütebileceklerini belirten kursiyerler 'Sağlanacak bu destek sayesinde yanımızda başka insanların da çalışarak aile bütçelerine katkı sağlamalarına vesile olacağız.' dediler.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 241 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA