• Mardin32 °C
  • Diyarbakır34 °C
  • Batman35 °C
  • Şırnak34 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Başkanı Yurduseven : “gece Nöbetteyiz Gündüz Hayattayız”
18 Temmuz 2016 Pazartesi 00:48

İl Başkanı Yurduseven : “gece Nöbetteyiz Gündüz Hayattayız”

Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, demokrasi nöbeti programında askeri darbe teşebbüsüne karşı ortak sloganı “Gece nöbetteyiz gündüz hayattayız” olarak açıkladı. Afyonkarahisar’da sivil toplum kuruluşlarının...

Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, demokrasi nöbeti programında askeri darbe teşebbüsüne karşı ortak sloganı “Gece nöbetteyiz gündüz hayattayız” olarak açıkladı.

Afyonkarahisar’da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar meydanlarda askeri darbe teşebbüsü sonrası başlayan demokrasi nöbetine devam ediyor.

BAŞLANGIÇ FETİH SURESİ İLE

Afyonkarahisar halkı Anıtpark, Zafer Müzesi önünde bir araya gelerek askeri darbe teşebbüsüne tepki göstermeye devam ediyor. Bu akşamki demokrasi nöbetinde bir araya gelen Afyonkarahisarlılara program sunumunu Hayrat Vakfı Afyonkarahisar İl Temsilcisi Mesut Hizarcı yaptı. Dinin nasihat olduğunu vurgulayan Hizarcı, program çizgisinin manevi yönde sohbet üzerine gerçekleşeceğini bildirdi. Mevlevi Cami İmam Hatib-i Sadettin Yıldız ise Fetih Suresini okudu.

BU DEVLETE SAHİP ÇIKMAK İÇİN BURADAYIZ

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, tüm sivil toplum kuruluşlarından temsilciler ve halkın katılımının önemine değindi. Üç gündür demokrasi nöbeti amacıyla toplandıklarını söyleyen Yurdunuseven; “Bilindiği üzere üç gündür toplanıyoruz. Toplanma amacımız bu devlete, bu hükemete, bu millete, demokrasiye sahip çıkmak içindir. Hiçbir siyasi parti ayırımı yapmaksızın bütün siyasi partilerden, bütün vakıflardan, bütün sivil toplum kuruluşlarından temsilciler aramızda. Hepsinden Allah razı olsun. Bilindiği üzere üç gün önce bu devlete karşı bir kalkışma meydana geldi. Bu kalkışmaya karşı canını siper eden insanlarımız oldu. Tankların altına yatan kardeşlerimiz oldu. Onlar inşallah şehittirler. 1071 yılından başlayarak bu devlet için, bu hükümet için, bu topraklar için, bayrağımız için, ezanların susmaması için şehit düşen tüm şehitlerimiz için tüm katılımcıların birer Fatiha okumasını istiyorum” dedi.

DUALARLA AYAKTA DURUYORUZ

İbrahim Yurdunuseven, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi. Devlete sahip olabilmek için bir arada olmanın tutulan nöbetle daha anlamlı olduğunu belirten Yurdunuseven; “Eğer bu gemi batarsa hepimiz batarız. Bu anlayışla demokrasimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. İnşallah bizim sloganımız ‘Gece nöbetteyiz, gündüz hayattayız’ Bunu devam ettireceğiz. Bilindiği üzere elhamdülillah bu kalkışma başarılı olmadı. Bunun başarılı olmamasının en büyük nedeni halkımızdır. Gece sabaha kadar seccadelerinde dua eden yaşlı ninelerimin, dedelerimin gözlerinden akan yaşların hürmetine bu kalkışma başarılı olmadı. Ağzı dualı tüm kardeşlerimizin duası ile inşallah ayakta duruyoruz. Zaferimizin sonucu inşallah bu dualarla olacak” diye konuştu. Yurdunuseven, toprağa verilen şehitlere ithafen manevi atmosferli bir program yapılması ön görüldüğünü, sabaha kadar demokrasi nöbeti tutulacağını sözlerine ekledi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 110 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA