• Mardin25 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • Batman24 °C
  • Şırnak19 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hollanda Vatandaşlığına Geçiş 7 Yıla Yükseliyor
02 Temmuz 2016 Cumartesi 12:28

Hollanda Vatandaşlığına Geçiş 7 Yıla Yükseliyor

Hollanda vatandaşlığına geçiş süresinin 5 yıldan 7 yıla uzatılmasını öngören yasa değişikliği önerisi, önceki gün Hollanda İkinci Meclisi’nden geçti.Yasa tasarısının mecliste görüşülmesi sırasında bir milletvekilinin önerisi...

Hollanda vatandaşlığına geçiş süresinin 5 yıldan 7 yıla uzatılmasını öngören yasa değişikliği önerisi, önceki gün Hollanda İkinci Meclisi’nden geçti.

Yasa tasarısının mecliste görüşülmesi sırasında bir milletvekilinin önerisi de kabul edildi. Buna göre, değişikliğin yürürlüğe gireceği tarihte (tahminen 1 Ocak 2017) yasal olarak üç yıl Hollanda’da ikamet edenlerin, önceki uygulamadan yararlanmaları mümkün olacak.

Konu ile alakalı açıklama yapan Türkler İçin Danışma Kurulu Başkanı Emre Ünver, "İlk bakışta fazla önemli görünmeyen bu öneri, yıllardır Hollanda vatandaşlığına geçişin zorlaştırılmasına karşı mücadele eden ve arasında IOT’nin de bulunduğu kesimler tarafından önemli bir kazanım olarak değerlendiriliyor. Son yıllarda sürekli zorlaştırılan koşullar nedeniyle, Hollanda vatandaşlığına geçmek, göçmenler açısından neredeyse olanaksız duruma geldi. 2000 yılından itibaren, Hollanda vatandaşlığına geçme koşulları hemen her yıl zorlaştırıldı ve bunun önümüzdeki dönemde de devam etmesi bekleniyor. Bu nedenle Hollanda vatandaşlığı olmayanların, bir an önce başvurmalarında fayda var. Evli olanlar için ise bundan böyle en az 3 yıl Hollanda’da ikamet koşulu aranacak."

Abdulhamit Sürmeneli Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 213 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA