• Mardin22 °C
  • Diyarbakır29 °C
  • Batman26 °C
  • Şırnak23 °C
  • İstanbul24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Her Okulun Böyle Öğretmenlere İhtiyacı Var
02 Mayıs 2016 Pazartesi 17:28

Her Okulun Böyle Öğretmenlere İhtiyacı Var

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde birleştirilmiş köy okullarının tadilatını, bakımını müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler, öğrenci velileri, kendi aralarında topladığı parayla yapıyor. Özellikle hafta sonları sıradan bir...

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde birleştirilmiş köy okullarının tadilatını, bakımını müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler, öğrenci velileri, kendi aralarında topladığı parayla yapıyor. Özellikle hafta sonları sıradan bir okulda tadilat, temizlik yapan öğretmenler, köy hayatına ve yöre insanına da kısa sürede adapte oluyor. Çoğunluğunu yeni atanan öğretmenlerin oluşturduğu ve en son Arın ile Sıralı İlkokulu'nda yapılan tadilatla okulun çehresi değişti.

Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 2 ay önce başlattığı 'Dün Bugün Yarın' projesi kapsamında yarım asırlık 5 okul tadilattan geçirildi. Öğretmenler ellerine aldıkları fırçalarla hafta sonları okullarının dış cephesi, kapı penceresini onarıp, duvarlarını boyuyor. Harran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de maddi destek olduğu okullar yenileniyor. Daha çok kırsalda birleştirilmiş okullarda yürütülen çalışmaların Hazarin ayına kadar devam edeceği bildirildi. Proje gönüllülerinden Yakup Yazar, "Proje, dönem sonuna kadar devam edecek ve ihtiyacı olan okullara mümkün olduğunca destek sağlanacaktır." ifadesini kullandı.

Harran İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Asutay, Proje Ofisi'nin başlattığı sosyal sorumluluk projesinde, gönüllü öğretmenlerin her iki haftada bir pazar günlerini ayırarak okulların fiziki koşullarının iyileştirilmesi ve eksiklerinin giderilmesi konusunda çalışmalar yaptığını söyledi. Asutay, "Projenin başlamasından bu yana 5 okulda çalışmalar yapılmıştır. Çalışmalar kapsamında okullarımızın boyası yenilenmiş, çatı tamiratı yapılmış, sıra eksikleri giderilmiş, sınıf panoları yenilenmiş, elektrik tesisatları onarılmış, sınıf dolabı, kitaplıkları, sıra örtüleri ve perdeleri tedarik edilmiş, sınıf ortamı eğitim öğretim faaliyetleri için daha uygun hale getirilmiştir. Çalışmalara katılan özverili ve duyarlı öğretmenlerimiz hafta sonlarından feragat edip bu çalışmalara büyük destek vermiş ve vermeye devam etmektedirler. Ayrıca, çalışmalar esnasında okulun bulunduğu kırsal mahallelerde halk, öğretmenlere büyük destek olmuş ve çalışmalarda onlar da yer almıştır.” dedi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 249 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA