• Mardin18 °C
  • Diyarbakır20 °C
  • Batman16 °C
  • Şırnak20 °C
  • İstanbul19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘hayatı Aydınlat’ Projesi İle Engellilerin Enerjisi Bitmeyecek!
10 Mayıs 2016 Salı 17:58

‘hayatı Aydınlat’ Projesi İle Engellilerin Enerjisi Bitmeyecek!

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., ‘Hayatı Aydınlat’ adı altında bir dizi kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. BEDAŞ, engellilerin hareket özgürlüğünü artırmak için 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonları...

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş., ‘Hayatı Aydınlat’ adı altında bir dizi kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. BEDAŞ, engellilerin hareket özgürlüğünü artırmak için 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonları kurmayı hedefliyor. Proje kapsamında özel öğrenciler için özel sınıflar da kurmuştu.

Avrupa yakası elektrik dağıtım şirketi BEDAŞ, engellilerin hareket özgürlüğünü artırmak için 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonları kurmayı hedefliyor. ‘Hayatı Aydınlat’ adı altında bir dizi kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren BEDAŞ, ilk adımı Avrupa yakasında beş okula ilköğretim çağındaki özel öğrencilere yönelik özel sınıflar kurarak atmıştı. ‘Association for Coaching Türkiye’ Koçluk Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı işbirliği ile kurulan sınıfların sayısının artırılması hedefleniyor.

AVRUPA YAKASI’NDA 39 NOKTAYA ELEKTRİKLİ ŞARJ İSTASYONU

Proje kapsamında, ulaşım hatlarındaki belirli noktalar, parklar ve meydanları kapsayan 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonu kurulması hedefleniyor. BEDAŞ, tekerlekli sandalyelerin iki saatlik seyir sonunda tekrar şarj edilmesi gerekliliğinden hareketle başlatacağı projeyi, engellilere özel okullarda da şarj istasyonları kurarak devam ettirecek.

BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Hayatı Aydınlat kapsamındaki sosyal sorumluluk projelerinin sadece özel sınıflarla sınırlı kalmayacağını, engellilerin hareket özgürlüğünü sağlamaya yönelik tekerlekli sandalye şarj istasyonları sayısının da artırılmasının hedeflendiğini söyledi. BEDAŞ’ta sosyal sorumluluk projelerine her departmanın katılım gösterdiğinin altını çizen İslamoğlu, Hayatı Aydınlat projesi yanı sıra BEDAŞ Akademi projesi ile de insan kaynakları alanında ses getirecek çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

ÖZEL SINIFLARIN ÖĞRETMENLERİNE VE VELİLERİNE KOÇLUK HİZMETİ

Özel sınıf sayısının artırılmasına ihtiyaç duyulmasından hareketle bir araya gelen proje ortağı kurumlar, özel sınıflar için gereken şartları belirledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullarda sınıfların yapımı BEDAŞ ve Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirildi. Projenin önemli bir aşaması da ‘Association for Coaching Türkiye’ koçları tarafından sağlanıyor. Atanan öğretmenlere ve velilere gönüllülük esasına dayalı olarak koçluk hizmeti veriliyor. Projenin devamında İstanbul’un Avrupa Yakası’nda özel sınıf sayısının artırılması hedefleniyor.

PROJEYE ÜNLÜ İSİMLERDEN DESTEK

Hayatı Aydınlat Projesi’ne farkındalık yaratmak amacı ile BEDAŞ çalışanları Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eğitimleri alarak sahne alacak ve iki konser düzenleyecek. Müşerref Akay ve Songül Karlı da sahne alarak Hayatı Aydınlat Projesi’ne destek verecek. Katılımcılar ve sponsorların bağışları ile Hayatı Aydınlat Projesi’ne verilen desteğin artması amaçlanıyor.

Mekan sponsorunun Cemal Reşit Rey Konser Salonu olduğu Hayatı Aydınlat Konserleri, 1 Haziran Çarşamba ve 2 Haziran Perşembe günlerinde gerçekleşecek. Projeye farkındalığı artırmak adına BEDAŞ çalışanları Hayatı Aydınlat Konserleri’nde Müşerref Akay ve Songül Karlı ile sahneye çıkacak.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 269 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Mardin'de yetim çocuklara bayramlık hediye edildi
  • Sokak köpekleri 3 yaşındaki kıza saldırdı
  • Mardin’de atlı turizm
  • ABD Adana Konsolosluğundan Mardin Büyükşehir Belediyesine ziyaret
  • Anadolu Efes, Euroleague ikincisi
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA