• Mardin33 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • Batman36 °C
  • Şırnak34 °C
  • İstanbul27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkari’de Darbeye Karşı Gıyabi Namaz Kılındı
16 Temmuz 2016 Cumartesi 18:58

Hakkari’de Darbeye Karşı Gıyabi Namaz Kılındı

Hakkari Hak ve Dayanışma Platformu (HAKDA) öncülüğünde darbeye karşı gıyabi cenaze namazı kılındı. Hakkari’nin Kayacan Caddesi üzerinde bulunan Hacı Said Camii bahçesinde HAKDA Platformu ve bileşenleri tarafından darbeye karşı gıyabi...

Hakkari Hak ve Dayanışma Platformu (HAKDA) öncülüğünde darbeye karşı gıyabi cenaze namazı kılındı.

Hakkari’nin Kayacan Caddesi üzerinde bulunan Hacı Said Camii bahçesinde HAKDA Platformu ve bileşenleri tarafından darbeye karşı gıyabi cenaze namazı kılındı. Gıyabi cenaze namaz sonrası cemaat dualar ederek değişik sloganlar attı. Burada basın açıklamasını okuyan Memur-Sen İl Temsilcisi Nihat Gür, 15 Temmuz 2016 gününün ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Gür, ”Halkın teveccühünü hiçbir zaman sivil ve demokratik yollarla elde edemeyen seçkinci ittihat ve terakki artıkları ile sapık, bedduacı, şarlatan teröristler güç ve iktidar heveslerini gerçekleştirmek için katliamı yöntem olarak benimsemişlerdir. Ülkenin seçilmiş başbakanını ve bakanlarını idam eden, sivil ve anayasal kurumlarını ilga eden, binlerce insanı işkenceden geçiren zihniyet, cevabını dün gece ve bugün canlarını hiçe sayan ülkenin seçilmiş hükümetine ve seçilmiş cumhurbaşkanına sahip çıkan halktan en sert şekilde almıştır.

Artık kendi iradesine saygı duymayanları affetmeyen ve onlara karşı çıkmayı ne pahasına olursa olsun bir hak ve görev bilen bir bilincin sahibi olan milletimiz, İslam şairi Mehmet Akif’in, 'Tükürün milleti alçakça vuran darbelere! Tükürün onlara alkış dağıtan kahpelere! Dizelerinde dediği gibi o alçakların yüzüne tükürmüştür. Buradan bu katliamcı, FETÖ terör örgütü, darbeci güruha haykırıyor ve diyoruz ki; sizin deli zırvası fantezilerinizle inşa etmeyi planladığınız düzeninize izin vermeyeceğiz ve böyle bir düzende yaşamayacağız, halkın demokratik irade ile seçmiş olduğu iradeye sonuna kadar sahip çıkacağız. HAKDA Platformu olarak irademize, ülkemize sonuna kadar sahip çıkarak, hakkın ve halkın yanında olacağız. Ne manidardır ki Kudüs 15 Temmuz günü Haçlılar tarafından işgal edilmiştir. Ey haçlı uşağı teröristler! Siz ve haçlı zihniyeti bilin ki Selahaddin-i Eyyubi’nin torunları ve yarenleri ayaktadır, diridir ve kıyamdadır. Ezanları susturan darbelere karşı, darbeyi susturan günleri gösteren Rabbimize hamd olsun. Bugün ve bu gece sokaklarda olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 81 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA