• Mardin30 °C
  • Diyarbakır31 °C
  • Batman30 °C
  • Şırnak30 °C
  • İstanbul26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gümüşhane İl Genel Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı
15 Temmuz 2016 Cuma 17:38

Gümüşhane İl Genel Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında Tekke köyü imar planı görüşülürken Gümüş Otel’in satışı hakkında teklif yazısı gündeme getirildi.Meclis Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel...

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantısında Tekke köyü imar planı görüşülürken Gümüş Otel’in satışı hakkında teklif yazısı gündeme getirildi.

Meclis Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da hazır bulunduğu toplantıda Tekke köyü sınırları içerisinde 151 ada 5 parselde yapımı planlanan Spor Köyü için gündeme gelen imar planın yanı sıra Gümüş Otel’in satış konusu da görüşüldü.

GÜMÜŞ OTEL’İN SATIŞI KONUSU

Gündem maddeleri arasında yer alan konu bir diğeri ise kent merkezindeki mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, özel bir işletmeci tarafından çalıştırılan Gümüş Otel’in satışı, kiralanması veya farklı bir şekilde değerlendirilmesi hakkındaki teklif yazısı oldu.

'KONUNUN KAMUOYUNDA DA TARTIŞILARAK EN DOĞRU KARARIN VERİLMESİ GEREKİYOR'

Hasanbey Mahallesi bahçesi ve otoparkıyla toplam 2 bin 665 metrekare alana kurulu tesisin sözleşmesinin 31 Ağustos 2016 tarihinde sona ereceğini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, şunları kaydetti: “Burayı nasıl değerlendirebiliriz konusunda daha önce de birçok kez konu istişare edildi. Şehrin merkezinde böyle bir yer yok. Hatta Polisevi, İl Genel Meclisi binasıyla birlikte ada bazlı değerlendirilme yapabilir miyiz? Bunun da çalışmasını yapmak istiyoruz. İlimizin plakasına da vurgu yapacak şekilde 29 katlı bir proje olabilir mi? İl Genel Meclisiyle birlikte toplam 4 dönüme yakın bir alanımız var burada. Otel şuandaki talebi karşılayacak kapasitede değil. O nedenle büyük ve özel bir proje düşünmeliyiz. Uzun yıllar bu şehre gelir getirecek bir proje hazırlamalıyız. Konunun kamuoyunda da tartışılarak en doğru kararın verilmesi gerekiyor."

Son iki yıldır şehrin en önemli gündem maddesinin 'turizm' olduğuna vurgu yapan İl Genel Meclisi üyeleri ise “İki yıldır hep turizm diyoruz. İlimiz ve bölgemizin geleceğini turizme endeksledik. Böyle bir yerin mutlaka turizme kazandırılması gerekiyor. Güzel bir proje ile şehrimize güzel bir tesis kazandırılmalı. İlimizin güzelliklerini, tarihi ve doğal değerlerini ancak böyle bir projenin yapılması ve hayata geçirilmesiyle mümkün olabileceğini düşünüyoruz. İyi istişare ederek çok güzel düşünerek bir karar verilmesi gerek. Yanlış verilecek bir karar buranın zayi olup gitmesine neden olacak. Hem turizme dayalı, hem de otoparkı AVM’siyle halkımızın nefes alabileceği ada bazlı bir alan ortaya çıkarmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Alanda ekspertiz çalışması yaptırdıklarını dile getiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan ise burayla ilgili kiralama, satılma veya yap-işlet devret modelinin uygulanmasıyla ilgili kararın İl Genel Meclisi tarafından verileceğini, karara göre Gümüşhane ve idare adına en verimli projenin hayata geçirileceğini hatırlattı.

Gündem maddesi daha sonra yapılan oylama sonucunda daha geniş istişare edilmesi ve kamuoyunda tartışılması için Ağustos ayında yapılacak olan toplantılarda görüşülmek üzere Plan ve Bütçe ile Eğitim, Kültür, Spor ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

Toplantı çocuğunun düğün davetiyelerini meclis üyelerine sunmak üzere İl Genel Meclisine gelen eski Belediye Başkanı ve 25. dönem Milletvekili Mustafa Canlı’nın selamlama konuşmasının ardından sona erdi.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 85 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • AK PARTİ'DEN MİDYAT'TA DEV FİNAL MİTİNGİ
  • Eri, “Dünyanın gözü 24 Haziran’daki seçimlere odaklanmış”
  • Adana-Şırnak uçak seferleri başladı
  • Başkan Kılıç: “Kaldırım ve asfaltta sorunları en aza indireceğiz”
  • Şaphane’de giyisi kursu
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA