• Mardin10 °C
  • Diyarbakır11 °C
  • Batman9 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gümrük Bakanlığı Ve Rekabet Kurumunda 184 Kişi Açığa Alındı
20 Temmuz 2016 Çarşamba 14:03

Gümrük Bakanlığı Ve Rekabet Kurumu'nda 184 Kişi Açığa Alındı

FETÖ'cülerin darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda 176 kişi açığa alındı. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'da FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı bir grubun demokratik...

FETÖ'cülerin darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nda 176 kişi açığa alındı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz'da FETÖ/PDY bağlantılı cuntacı bir grubun demokratik hukuk düzenine, Hükümete, millî iradenin tecelli ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik darbe teşebbüsünde bulunduğu, bu terörist saldırının devletin ve milletin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edildiği belirtildi.

"Bu olay göstermiştir ki, mezkûr terör örgütü ile bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır" denilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bugüne kadar yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı olarak, Müsteşar Yardımcısı,Müfettiş, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Daire Başkanı, Bakanlık Müşaviri, Yurt Dışı Gümrük Müşaviri, Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü, Ticaret İl Müdürü, Gümrük Müdürü, Şube Müdürü, Şef ve memurlardan olmak üzere toplam 176 kişi açığa alınmıştır. Buna ilaveten Bakanlığımız ilgili kuruluşu Rekabet Kurumu’nda Rekabet Kurulu Üyesi, Baş Uzman ve Danışman olmak üzere 8 kişi açığa alınmıştır. Toplam 184 kişi açığa alınmıştır. Açığa alınan personel ile ilgili müfettiş soruşturması başlatılmıştır. Bu kapsamda Gümrük ve Ticaret Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma devam etmektedir."Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 108 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA