• Mardin14 °C
  • Diyarbakır13 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak7 °C
  • İstanbul17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘gönül Köprüsü Sende Bir El Uzat’ Kampanyası Diyarbakır’a El Uzattı
14 Mayıs 2016 Cumartesi 14:03

‘gönül Köprüsü Sende Bir El Uzat’ Kampanyası Diyarbakır’a El Uzattı

Demokrasi ve Adalet Platformu tarafından düzenlenen ‘Gönül Köprüsü Sende Bir El Uzat’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Kampanya kapsamında Türkiye’nin en önemli derneklerinden biri olan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl...

Demokrasi ve Adalet Platformu tarafından düzenlenen ‘Gönül Köprüsü Sende Bir El Uzat’ kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Kampanya kapsamında Türkiye’nin en önemli derneklerinden biri olan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanlığı, Demokrasi ve Adalet Platformu Genel Başkanı Hüseyin Yüksek ve AK Parti 24. Dönem Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’i Diyarbakır'a davet etti.

Kampanya kapsamında Demokrasi ve Adalet Platformu, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Diyarbakır Valiliği’ne 3 bin çift ayakkabı, Erdemliler Hareketi Derneği’ne ise bin çift ayakkabı verdi. Kampanya daha önce de Sur ilçesinde mağdur olan ailelere verilmek üzere 3 TIR gıda yardımında da bulunmuştu. Yapılan davete programının yoğunluğu nedeni ile katılamayan Metin Külünk teşekkür etti. Diyarbakır’a gelen Demokrasi ve Adalet Platformu Başkanı Hüseyin Yüksek ve AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Cuma İçten Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti. Daha sonra Sur ilçesindeki esnafları ve mağdur olan aileleri ziyaret eden heyet çeşitli hediyeler verdi.

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, ‘Gönül Köprüsü Sende Bir El Uzat’ kampanyasını başlatan Demokrasi ve Adalet Platformu’nu Diyarbakır’a davet ettiklerini söyledi. Kaymaz, “Biz batıdaki STK’larla ve kurumlarla doğudaki vatandaşlarımıza gönül köprüsü kurduk. Bu kampanyayı başlatan Demokrasi Adalet Platformu Genel Başkanı Hüseyin Yüksek’e ve buna vesile olan 24 dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’e, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’e ve AK Parti teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’a sonsuz teşekkür ediyoruz. Erdemliler Hareketi Derneği Yönetim Kurulu üyelerimizle Türkiye’nin dört bir yanından mazlum kardeşlerimize hizmet etme aşkı ile seferber olmuş dava ruhuna sahip bir kurumda olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz burada tüm STK’lara çağrıda bulunuyoruz. Acımız ortak ise yüreğimiz aynı yanıyorsa teröre karşı tek yürek tek ses olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bu yaşanan olayları lanetlemekle sorunları çözemeyiz. Lanetlemenin yanında ve kınamanın yanında harekete geçip gür bir ses ile karşısında durmalıyız. Diyarbakır halkı bu yaşananları hak etmiyor. Allah bize ömür verdiği müddetçe bu can bu bedende olduğu sürece Diyarbekir’e hizmet edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Demokrasi Adalet Platformu Genel Başkanı Hüseyin Yüksek ise “Diyarbakır’a gelip çeşitli ziyaretlerde bulunduk. Bizleri Erdemliler Hareketi Diyarbakır İl Başkanı Atilla kaymaz ve yönetim kurulu üyeleri ağırladı. Ziyaretlerimiz kapsamında Sur ilçesini gezerek esnafımızın ve halkımızın içerisinde olmamız bizleri sevindirdi çok güzel karşıladılar. Diyarbakır gerçekten de çok güzel insanlık şehridir. insanları bizleri çok iyi karşıladılar Diyarbakırda bizim bir şehrimizdir. Diyarbakır’ın hep terörle anılması bizleri rahatsız ediyor. Oysaki Diyarbakır’ımız güzellikler şehridir, evliyalar şehridir. Diyarbakır’a elimizden geldiğince destek olmak elimizden geldiğince yardımda bulunmak istiyoruz. Yardımlarımız devam edecek, her zaman mazlum Diyarbakır halkının yanında olacağız. Diyarbakır’ın artık savaşlarla anılmaması için güzelliklerle anılması için Diyarbakır halkının da gayret göstereceğinden şüphem yok.” şeklinde konuştu.

AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Cuma İçten de kendisini de böyle hayırlı bir kampanya kapsamında davet eden herkese teşekkür etti. İçten, “Böyle hayırlı projelerde yer almak beni her zaman mutlu etmiştir. Zaten Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanlığı’nın Diyarbakır için yaptığı çalışmaları biliyorum ve yakından takip ediyorum. Demokrasi ve Adalet Platformu’nun da Türkiye’de yaptığı çalışmalar ortadadır. Yardıma muhtaç vatandaşlarımız için ellerinden gelenin fazlasını daima yapıyorlar. Bu yardımlar kapsamında Diyarbakır’a da yardımları oldu. Bizlerde kendilerine destekte bulunmak için her zaman hazırız. Kendileriyle birlikte bir projede yer almak beni ziyadesiyle mutlu etti.” diye konuştu.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 302 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA