• Mardin41 °C
  • Diyarbakır38 °C
  • Batman34 °C
  • Şırnak37 °C
  • İstanbul30 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gekadan Yatırımcılara Büyük Hizmet
05 Mayıs 2016 Perşembe 11:13

Geka'dan Yatırımcılara Büyük Hizmet

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından hazırlanan, tüm güncel desteklerin konu ve kurum bazında aranabildiği www.yatirimadestek.com adlı internet sitesine, Ekonomi Bakanlığı yatırım teşviklerini hesaplama aracı olan teşvik robotu uygulaması...

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından hazırlanan, tüm güncel desteklerin konu ve kurum bazında aranabildiği www.yatirimadestek.com adlı internet sitesine, Ekonomi Bakanlığı yatırım teşviklerini hesaplama aracı olan teşvik robotu uygulaması eklendi. Uygulama ile yatırımcılar, yatırım tanımı ve yatırım yeri bilgilerini girerek, o ilde hangi sektörün hangi teşvik oranlarıyla desteklendiğine tek tuşla ulaşabilecek.

Devlet destekleri ve teşvikleriyle ilgili tüm bilgilere ücretsiz olarak erişilmesini sağlayan ilk internet sitesi olma özelliğini taşıyan www.yatirimadestek.com, yaklaşık üç yıl önce GEKA tarafından hizmete sokulmuştu. 180'den fazla devlet desteği ve 500'den fazla güncel dokümana ulaşılabilen web sitesine, Nisan ayı itibarıyla Ekonomi Bakanlığı yatırım teşviklerini hesaplama aracı olan Teşvik Robotu uygulaması eklendi.

Ülkede konusunda ilk ve tek uygulama olan Teşvik Robotu uygulaması ile yatırımcılar, yatırım konusu ve yatırım yeri bilgilerini girerek, o ilde hangi sektörün hangi teşvik oranlarıyla desteklendiğini tek ekranda görüntüleyebilecek. Teşvik robotu kullanan yatırımcılar, bu koşulların belirlendiği Bakanlar Kurulu kararı ve eklerini incelemeksizin yatırım konularına sağlanan teşvikleri kolaylıkla araştırabilecek. Uzman bir ekip güncel ve hızlı iş anlayışıyla, yatırım ve teşvikleri takip ederek siteyi güncel tutuyor.

GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, ülkedeki değişik kurumlarca yürütülen destek programlarından vatandaşların daha fazla yararlanabilmesi amacıyla 2013 yılında yatirimadestek.com internet sitemizi yayına soktuklarını söyledi. Bu anlamda bütün kurum ve kuruluşların, özel sektörün ve STK'ların yararlanabileceği çalışma ile potansiyel yatırımcılarımızın ülkedeki destek mekanizmaları hakkındaki bilgilerden güncel ve kolaylıkla faydalanmasını sağladıklarını dile getiren Alata, "Projelere en uygun desteğin hızlıca bulunmasını sağlayan sitemize, nisan ayı itibarıyla Ekonomi Bakanlığı tarafından verilen yatırım teşviklerini hesaplama aracı olan teşvik robotu uygulamasını da ekledik." dedi.

Teşvik robotu uygulamasına, yatırım konusu, tutarı ve istihdam sayısı ile ilgili bilgi girişlerinin yapılmasıyla teşvik tutarının hesaplanabildiğini ve yatırımcının toplamda ne miktarda teşvik alacağını görmesinin sağlandığını anlatan Alata, böylelikle yatırımcının yatırım teşviği konusunda somut fikir edinebildiğini belirtti. Alata, yatirimadestek.com sitesini yürüten ekibin, her gün resmi gazeteyi, ilgili iş dünyası haberlerini veren medyayı ve destek veren kurumların web sitelerini düzenli olarak takip ettiğini, bunun yanında bölgedeki paydaş kurumlar ile birebir iletişim halinde olarak web sitesini güncel tuttuklarının da altını çizdi. Ajans bünyesinde Aydın, Denizli ve Muğla'da faaliyet gösteren Yatırım Destek Ofisleri'nin ana görevinin yatırımcılara yardım etmek olduğunu vurgulayan Alata; 'yatirimadestek.com' internet sitesine eklenen teşvik robotu uygulamasının ülke kalkınmasına ve yeni yatırımlara vesile olmasında fayda sağlamasını dilediğini sözlerine ekledi. Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 162 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • Vali Kaymak: “Maarif Hareketi’nin özünde sevgi var”
  • AFAD ilçe koordinasyon oplantısı
  • Çiğli’deki anaokullarına diyetisyen desteği
  • LGS birincileri altınla ödüllendirildi
  • Barcelona, kaleci Neto’yu 26 milyon Euro’ya transfer etti
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA