• Mardin24 °C
  • Diyarbakır23 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fikret Orman: Türkiye’de İşler Maalesef Yapılıyormuş Gibi Yapılıyor
03 Mayıs 2016 Salı 13:23

Fikret Orman: Türkiye’de İşler Maalesef Yapılıyormuş Gibi Yapılıyor

Spor Toto Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman, 'Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı’na katıldı.İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 'Sporda Şiddetin Önlenmesi ve...

Spor Toto Süper Lig'in lideri Beşiktaş'ın Başkanı Fikret Orman, 'Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı’na katıldı.

İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 'Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı’ Sapanca'da NG Hotels'de organize ediliyor. Çalıştaya katılan Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, saha olayları ve e-biletle ilgili açıklamalarda bulundu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ın yönettiği oturuma konuk olarak katılan Başkan Fikret Orman, "Bizler spor insanlarıyız. Kulüp başkanı olarak ne kadar kendi kurumlarımızı temsil etsek de amacımız spora hizmet etmek ve spor ahlakına uygun hareket etmek." diyerek, şunları söyledi:

"Bu güzel oyunu çirkinleştirmeden insanlara sevdirmeliyiz. Bu oyun ne kadar güzel olursa biz de Beşiktaş camiası olarak o kadar mutlu oluruz. Türkiye’de işler maalesef yapılıyormuş gibi yapılıyor. Böyle olduğu için de bir sonuca ulaşamıyoruz. Sporda şiddet en çok seyirci ile kulübün iç içe olduğu yerlerde oluyor. Beşiktaş’ın sekiz sezonda iki sezon sahası kapandı. Biz hiç taviz vermeden gidiyoruz. Sporda şiddeti körükleyenlerden biri de basın. Federasyon da irade göstermeli. Herkesin bu işte bir payı var. Kötüyü emsal yapmamalıyız. Avrupa’da suçlular hemen cezalandırılıyor. E-biletin iyi bir şey olduğunu herkes söylüyor. Biz de çok memnunuz."

Başkan Fikret Orman, spor sahalarında görev yapan özel güvenlikçilerle ilgili de açıklamalar yaparken, bu işi devletin ve İçişleri Bakanlığı'nın ve emniyet yapması gerektiğini söyledi. Başkan Orman, şunları söyledi:

"Statlara gelen özel güvenlikçiler, günlükçü ve aldıkları cüz-i para ile işlerini yapıyorlar. Bir taraftar kendi yerine oturan başka bir taraftarı kaldırması için yardım istese bile karşılık alamıyor ve 'sen kendin kaldır' diyerek tartışmaya girmiyor. Çünkü bir yaptırımı bir gücü yok. Ama bunu Emniyet Müdürlüğü yaparsa daha sağlıklı olur. Benim düşüncem, izin günündeki polis memurlarına mesai verilerek bunu işte istihdam edilmeli. Kulüpler olarak biz bu parayı karşılayalım. Hem polislere ek gelir olur hem de statlarda güvenlik sağlanır. Yaptırım gücü olan birini karşısında gören taraftar da ona göre olayl çıkarmaya çekinir."

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 159 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA