• Mardin15 °C
  • Diyarbakır14 °C
  • Batman13 °C
  • Şırnak9 °C
  • İstanbul11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fatih Erbakan: Yaşadığımız Dünya İslam’dan Nasibini Alamadı
29 Mayıs 2016 Pazar 20:18

Fatih Erbakan: Yaşadığımız Dünya İslam’dan Nasibini Alamadı

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "İçinde yaşadığımız dünya İslam’dan nasibini almamış, İslam’ın getirdiği temel prensiplerden haberi olmayan bir dünya olduğu için insanlığın saadet ve selamet içerisinde değil" dedi.Kütahya'da...

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "İçinde yaşadığımız dünya İslam’dan nasibini almamış, İslam’ın getirdiği temel prensiplerden haberi olmayan bir dünya olduğu için insanlığın saadet ve selamet içerisinde değil" dedi.

Kütahya'da Erbakan Vakfı Kütahya Şubesi tarafından düzenlenen "Yeni bir dünya" konferansına katılan Erbakan, burada yaptığı konuşmada, bütün dünyada demokrasi nutukları atan güçlü ülkelerin Mısır'daki darbeye geldiği zaman sus pus olduklarını kaydetti.

Erbakan, şöyle konuştu: “Adaletin değil, çifte standartların hakim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. AB’ye üye ülkelerin nüfusu, dünya nüfusunun sadece yüzde 7 sine tekabül etmesine rağmen, dünyayı yöneten bir organizasyon hükmündeki G20’de tam 7 tane üye ülke ile AB ülkeleri temsil edilmektedir. Bu ne demek? Dünya nüfusunun yüzde 7 sini temsil edenler yönetimde yüzde 35 ile söz sahibi oluyorlar.”

Siyonizm ve emperyalizmin, dünyada özellikle İslam alemine iki ayrı koldan operasyon yürüttüğünü belirten Erbakan, siyasi ve askeri operasyonlarla Müslüman ülkelerde iç karışıklıklar çıkartılarak, büyük İsrail projesinin hızla yürütüldüğünü savundu.

Operasyonların ana maddesinin, büyük İsrail için küçük devletler kurma stratejisi olduğunu öne süren Erbakan, şöyle devam etti; "Dünya siyonizmi, 5 bin seneden beri dünyayı sömürüyor ve asıl büyük hedefleri olan büyük İsrail hedefine ulaşmak için özellikle Ortadoğu’yu ve Müslüman ülkeleri karıştırıyor ve birbirine düşürüyor. Bugün tek bir stratejileri kalmıştır, oda büyük İsrail kurulacak. Büyük İsrail’in kurulması için, küçük Müslüman devletler ortaya çıkartılacak, küçük Müslüman devletlerin ortaya çıkabilmesi için, Müslüman devletlerin kendi içerisinde iç savaşlar çıkartılacak, bu iç savaşların çıkartılabilmesi içinde aynen Osmanlı’yı yıkarken uyguladıkları gibi mezhepçilik, milliyetçilik ve ırkçılık mikrobu kullanılacak. İşte bugün Ortadoğu’da, Irak’ta Suriye’de ve Türkiye’nin güneydoğusunda yaşadığımız sıkıntılar bu sebeple ortaya çıkmaktadır.”

Konuşmanın ardından, Erbakan Vakfı Kütahya Şubesinin açılışı yapıldı.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 160 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EKONOMİ
  • Milletvekili ve vali eşi, muhtar eşleriyle bir araya geldi
  • Şırnak’ta 6 bin 860 paket kaçak sigara ele geçirildi
  • 1 Ayda 11 bin 430 Çocuk Buz Pistinden Faydalandı
  • Kırsal Mahallelerden Gelen Kızlar ile Örnek Proje
  • Midyat'a 'çadır' kütüphane kurulacak
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA