• Mardin8 °C
  • Diyarbakır6 °C
  • Batman3 °C
  • Şırnak2 °C
  • İstanbul6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fantastik Şehir İstanbul Çocuk Yazarları Belli Oldu
11 Mayıs 2016 Çarşamba 15:48

'Fantastik Şehir İstanbul' Çocuk Yazarları Belli Oldu

Fantastik Şehir İstanbul konulu 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik '3. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması'nın sonuçları belli oldu. Birinciliği 'Kelime Koleksiyoncusu' adlı hikâyesiyle Talat Paşa Ortaokulu’ndan Nisan Özcan kazandı.İstanbul...

Fantastik Şehir İstanbul konulu 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik '3. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması'nın sonuçları belli oldu. Birinciliği 'Kelime Koleksiyoncusu' adlı hikâyesiyle Talat Paşa Ortaokulu’ndan Nisan Özcan kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen '3. Çocuk Yazarlar Hikâye Yarışması'nın sonuçları belli oldu. Çocukların yaşadıkları şehri tanıması, hissetmesi ve bunu Türkçenin dil zenginliği içerisinde anlatmasını amaçlayan, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik yarışmanın bu yılki teması 'Fantastik Şehir İstanbul' olarak belirlendi. İstanbul'daki devlet okulları ve özel okullar genelinde düzenlenen yarışmada on öğrencinin yazdığı hikâyeler ödüle layık görüldü. Birinciliği 'Kelime Koleksiyoncusu' adlı hikâyesiyle Talat Paşa Ortaokulu’ndan Nisan Özcan kazanırken, ikinci 'Zaman Yolculuğu' adlı hikâyesiyle Özel Mavi Gün Ortaokulu’ndan Zeynep Karaca, üçüncü ise 'İstanbul’un Son Taşı' adlı hikâyesiyle Kutmangil Ortaokulu’ndan Efe Sabri Ünal oldu. Yedi öğrencinin hikâyesi ise mansiyon ödülüne layık görüldü.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Yarışmada dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. Birinciye, bir adet iPad, Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki ve okul kütüphanesi için Kültür A.Ş. Çocuk Yayınları kitap seti, ikinciye bir adet iPod ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki, üçüncüye bir adet fotoğraf makinesi ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki, dördüncüden onuncuya kadar ise Tablet bilgisayar ve Kültür A.Ş. Yayınları’ndan 100 liralık kitap çeki armağan edilecek. Ayrıca yarışmada dereceye giren bütün öğrencilere madalya, okullarına plaket takdim edilecek.

EN İYİ ON HİKÂYE KİTAPLAŞTIRILACAK

Kültür A.Ş, bu yılki elemelerden sonra seçilen en başarılı 10 hikâyeyi de kitaplaştıracak. Geçen yılki yarışmada seçilen en iyi 10 hikâye, 'Hayalimdeki İstanbul' adıyla Kültür A.Ş Çocuk Yayınları arasında yayımlandı. Yarışmanın ödül töreni, 12 Mayıs Perşembe günü 10.00-12.00 saatleri arasında Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 277 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
  • SANKO Üniversitesine ziyaret
  • Vali Yaman, bağımlılıkla mücadele toplantısına başkanlık etti
  • 1 yaşındaki çocuğa kapalı böbrek taşı ameliyatı yapıldı
  • Mardin'e Polonyalı gelin
  • Sevgililer Günü’nde mutluluğa ‘evet’ dediler
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2018 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA