• Mardin24 °C
  • Diyarbakır23 °C
  • Batman23 °C
  • Şırnak26 °C
  • İstanbul22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Etem Çalışkan Sanat Günleri Etkinliği Düzenlenecek
04 Mayıs 2016 Çarşamba 15:08

Etem Çalışkan Sanat Günleri Etkinliği Düzenlenecek

Seyhan Belediyesi öncülüğünde 20 civarında sanat, eğitim ve meslek kuruluşu bir araya gelerek 24-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında “Ethem Çalışkan Sanat Günleri” adında etkinlik düzenleneceği açıklandı.Seyhan Belediye Başkanı Zeydan...

Seyhan Belediyesi öncülüğünde 20 civarında sanat, eğitim ve meslek kuruluşu bir araya gelerek 24-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında “Ethem Çalışkan Sanat Günleri” adında etkinlik düzenleneceği açıklandı.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 24–27 Mayıs tarihleri arasında Adana ve Mersin’de düzenlenecek etkinliklerle gerçekleştirilecek ‘Etem Çalışkan Sanat Günleri’ programı ile ilgili belediye encümen salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya etkinlikte ismi geçen sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı.

Karalar, bu yıl Etem Çalışkan adına yapılan etkinliği gelecek yıllarda Adanalı sanatçılarında katılımıyla gelenekselleştirmeyi planladıklarını söyledi. Adana’nın bu etkinlikle birlikte 2. festivale kavuşmuş olacağını vurgulayan Karalar, etkinlikte, sergilerin, müzik ve dans gösterilerinin, söyleşilerin ve daha birçok sanat etkinliğinin yer alacağını hatırlattı.

Toplantıya katılan Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten ve Grup Çalışkan Topluluğu adına Haluk Uygur, Seyhan Belediyesi’nin tüm etkinliklere ‘şemsiye kuruluş’ olmasını kabul eden Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

ETKİNLİK TAKVİMİ

Etem Çalışkan Sanat Günleri etkinlik takvimi ise şöyle açıklandı. Etem Çalışkan Sanat Günleri’nin ilk etkinliği 24 Mayıs Salı günü saat 18.30’da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi Abidin Dino Sergi Salonu’nda başlayacak.

24 Mayıs Salı: Senfonik Kaligrafi isimli sergi açılacak. Sergide Etem Çalışkan’ın son dönem eserlerinin yanında İlah Hulusi. Emin Barın, Savaş Çevik, İlhami Turan, İslam Seçen, Mesut Dikel, Bedri Koraman gibi sanatçıların eserlerinin de yer aldığı çeşitli anı materyalleri sergilenecek. Aynı gün Etem Çalışkan’ın ‘Ben ve kendim’ isimli biyografi kitabını okurları için imzalayacak.

Beşi bir yerde isimli bir panel gerçekleştirilecek. Haluk Uygur’un oturum yöneticisi olduğu panelde Savaş Çevik, İslam Seçen ve Orhan Apaydın konuşmacı olacak.

25 Mayıs Çarşamba: Bitmeyen Senfoni isimli sergi ve Celal İnce’den Tangolar isimli konser ve dans gösterisi saat 20.00’de Ramada Otel Lobisi’nde gerçekleştirilecek.

26 Mayıs Perşembe: K. Atatürk ile Etem Çalışkan isimli sergi Mersin Olba Fotoğraf Derneği Sergi Salonu’nda saat 19.00’da açılacak.

27 Mayıs Cuma: Etem Çalışkan Sanat Günleri’nin son gün etkinliğinin adresi Başkent Hastanesi Kışla Yerleşkesi Sergi Salonu olacak. Etem Çalışkan’ın çalışmış olduğu Hürriyet, Milliyet, Akşam gibi gazetelerde yayınlanan çizim, desen ve grafik tasarımlarının sergileneceği retrospektif bir çalışma sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Tarsus Belediyesi’nin koleksiyonun da bulunan ‘Türk büyükleri’ sergisi de aynı kapsamda sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Sergi saat 19.00’da açılacak.

Etem Çalışkan Sanat Günleri’nin son etkinliği ‘Sinametek Adana’ isimli film gösterisi olacak. Saat 20.00’de başlayacak film gösterimi öncesinde Etem Çalışkan ile özel bir söyleşi gerçekleştirilecek.Cihan CİHAN

Kaynak:
Bu haber toplam 180 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ANKET
İş yerinizde menfaatiniz için yalakalık yapar mısınız?
Tüm Hakları Saklıdır © 1997 - 2019 Midyat Habur | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : / Faks : 04824641346 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA